Tłumacz Google może ułatwić naukę języków obcych. Nadchodzą elektroniczne fiszki

Tłumacz Google może ułatwić naukę języków obcych. Nadchodzą elektroniczne fiszki

Tłumacz Google może ułatwić naukę języków obcych. Nadchodzą elektroniczne fiszki
Patryk Korzeniecki
24.12.2019 11:39, aktualizacja: 24.12.2019 12:39

Tłumacz Google to jeden najczęściej spotykanych translatorów na telefonach ludzi na całym świecie. Najnowsze odkrycia sugerują, że aplikacja może rozszerzyć swój profil o naukę języków obcych.

Jeśli chodzi o funkcje językowe, to do tej pory Google skupiało się przede wszystkim na tłumaczeniu. Jedną z ostatnich nowości tego typu jest opcja czytania nazw miejsc w obcych językach na głos.

Możliwe, że firma planuje rozszerzenie działalności. Tak sugerują najnowsze przecieki.

Google Tłumacz może pomóc w nauce języków

Haker Jane Manchun Wong zauważył nową funkcję. Polega ona na wspomaganiu nauki języka poprzez dwustronne karty. Z tego co możemy zauważyć na filmiku to nie chodzi o nic innego, jak o cyfrowe fiszki.

Pozwala to na ćwiczenie określonych zwrotów i słów które chcielibyśmy przyswoić. Osoby uczące się języków i korzystające z fiszek wiedzą, że potrafią naprawdę pomóc w nauce języka.

Dziwię się, że Google wcześniej nie pomyślał o zaimplementowaniu w tłumaczu funkcji związanych z nauką języka. Z takim zapleczem słownikowym i technologicznych gigant mógłby do tej pory zrobić coś naprawdę ciekawego.

Funkcja fiszek nie jest na tą chwilę dostępna w sklepowej wersji aplikacji. Skoro jednak Google nad nią pracuje, to możemy się spodziewać, że któregoś dnia będziemy mogli z niej skorzystać. Pytanie tylko kiedy - niestety, na to nie ma jeszcze odpowiedzi.

Funkcja słownika w aplikacji Google Tłumacz
Funkcja słownika w aplikacji Google Tłumacz© własne

Wspomnę jeszcze o innej ciekawej funkcji, która pojawiła się w aplikacji Tłumacz Google. Korporacja wprowadziła "Słownik" oferującej możliwość zapisywania tłumaczeń. Po przetłumaczeniu zwrotu w karcie wynikowego tekstu pojawia się gwiazdka, która pozwoli na zapis.

Cieszę się, że Google wziął się za Tłumacza i że planuje wykorzystać jego potencjał do nauki. Cicho liczę na to, że któregoś dnia będziemy go wykorzystywać do podszkolenia angielskiego w czasie jazdy do pracy czy stojąc w długiej kolejce do kasy. Google Tłumacz uczący języka obcego? Jestem jak najbardziej za!

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)