Google udostępnia Maps 5.7 dla Androida z nawigacją offline

Google udostępnia Maps 5.7 dla Androida z nawigacją offline

Google udostępnia Maps 5.7 dla Androida z nawigacją offline
Krystian Bezdzietny
07.07.2011 16:00, aktualizacja: 07.07.2011 18:00

Google nie ustaje w częstym udostępnianiu aktualizacji dla swoich produktów. Dziś do Marketu trafiła wersja 5.7 aplikacji Google Maps, której głównym unowocześnieniem jest możliwość wyświetlania wskazówek dojazdu do wybranego miejsca z wykorzystaniem komunikacji miejskiej.

Oprócz tego, nowa Maps pozwoli ci szybciej określać punkt, do którego chcesz się dostać, a także, podczas wpisywania nazwy celu, będzie wyświetlać propozycje miejsc, w których wcześniej zdarzyło ci się zameldować. Ponadto zoptymalizowano pobór energii przez program - teraz powinno być znacznie oszczędniej.

Kolejną ważną zmianą, którą przynosi aplikacja w wersji 5.7 jest zapowiadana już wcześniej możliwość pobierania map do późniejszego wykorzystania ich w wersji offline. Możliwość ściągania map to dodatek pochodzący z Google Labs.

Google Maps
Google Maps

Kolejnym dodatkiem, który wprowadza aplikacja jest możliwość korzystania z Transit Navigation, czyli nawigacji wykorzystującej linie komunikacji publicznej. W Polsce, baza Google wzbogacona jest o informacje z rozkładów z Białegostoku, Olsztyna, Szczecina, Warszawy i Zielonej Góry. Poniżej krótka prezentacja Transit Navigation w nowych mapach dla Androida.

Transit Navigation (Beta) in Google Maps 5.7 for Android

Aplikacja w wersji 5.7 przygotowana jest dla urządzeń działających pod kontrolą Androida w wersji 2.1 lub wyższej.

Źródło: Pocket now

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)