Google udostępnia tryb Ambient Mode. Nie każdy skorzysta z nowości

Google udostępnia tryb Ambient Mode. Nie każdy skorzysta z nowości

Google udostępnia tryb Ambient Mode. Nie każdy skorzysta z nowości
Adam Bednarek
27.11.2019 09:21, aktualizacja: 27.11.2019 13:40

Zapowiedziana na targach IFA nowość powoli trafia do pierwszych użytkowników. Google udostępnił też film pokazujący, jak w praktyce sprawdza się tryb Ambient Mode.

Google zapowiedział Ambient Mode na wrześniowych targach IFA. Teraz gigant potwierdził, że pierwsi użytkownicy wybranych sprzętów z Androidem mogą korzystać z nowej funkcji. Jak działa?

Kiedy podłączamy telefon do ładowania, na ekranie wyświetlane są informacje, które mogą się przydać. Będą to m.in. komunikaty przypominające o zaplanowanym spotkaniu, nieodebranym połączeniu, informacje o pogodzie lub dacie czy też powiadomienia z aplikacji. O wszystkim dowiemy się bez odblokowywania telefonu.

Ambient Mode: Android's proactive Google Assistant

Korzystając z Ambient Mode, będziemy mogli także sterować inteligentnymi urządzeniami, np. wyłączyć żarówkę. Opcja pozwoli również na wyświetlanie pokazu slajdów z fotografii trzymanych w Zdjęciach Google.

Ambient Mode wpisuje się w nową politykę Google'a - i innych wielkich korporacji - zachęcającą do rzadszego sięgania po telefon. Gigant jakiś czas temu udostępnił narzędzia, które pozwoliły ograniczyć korzystanie z telefonu. Np. poprzez ustalanie czasowych limitów na używanie aplikacji.

Fakt, że możemy rzucić okiem na smartfon i sprawdzić co się dzieje bez sięgania po niego, również pozwala nieco bardziej oderwać się od urządzenia. Niby wszystko mamy pod kontrolą, ale nie bierzemy telefonu do ręki. To już coś.

  • Zachęcam każdego do obserwowania siebie, do podejmowania świadomej decyzji i pytania siebie, jak często sięgasz po swój telefon 10 czy 20 razy w ciągu godziny i czy możesz robić to rzadziej - powiedział swego czasu Tim Cook. Nowe narzędzie Google ułatwi rozbrat z telefonem.

Ambient Mode nie dla każdego

Google wspomina, że opcja trafi do wybranych telefonów z Androidem 8.0 i wyżej. Nie wymienia konkretnych modeli, a jedynie marki: Sony Xperia, Nokia, Transsion oraz Xiaomi. Przypomnijmy, że podczas prezentacji na targach IFA wymieniono tylko kilka modeli tabletów Lenovo i dwa nadchodzące smartfony marki Nokia.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)