Google uruchamia porównywarkę Androidów

fot. na lic. CC; Flickr.com/by laihiu
fot. na lic. CC; Flickr.com/by laihiu
Paweł Żmuda

30.09.2010 12:59, aktual.: 30.09.2010 14:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prowadzenie internetowej sprzedaży telefonu Nexus One okazało się błędem. Po wycofaniu się ze sprzedaży N1 koncern Google nie wiedział, co zrobić z witrynami przygotowanymi dla oficjalnego telefonu Google'a. Po kilku miesiącach prac udało się jednak je zagospodarować. Dla wszystkich potencjalnych klientów przygotowano ogromną porównywarkę modeli z Androidem.

Na platformie opublikowano nie tylko zdjęcia i specyfikacje telefonów z Androidem. Porównywarka Phone Gallery daje nam dostęp również do cenników i spisu sieci komórkowych, w których dany telefon jest dostępny. Całość zawiera dane pochodzące z szesnastu rynków, na których sprzedawane są komórki z systemem Google'a.

Obraz

Niestety, nowy serwis odpalony przez Google'a ma kilka poważnych wad. Chcąc sprawdzić, jakie Androidy dostępne są na naszym rynku, zobaczymy jedynie... telefony firmy HTC. Drugą wadą porównywarki jest obecność wyłącznie modeli wyposażonych w preinstalowane aplikacje Google'a. To, że firma nie ma zamiaru promować produktów firm, które nie korzystają z rozwiązań z Mountain View, możemy jednak wybaczyć. Niestety - niewybaczalny jest brak tabletów. Miejmy nadzieje, że szybko zostanie uzupełniony.

Serwis dostępny jest pod adresem google.com/phone.

Źródło: google

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)