Google uśmierca swoją aplikacją z mapami. Spokojnie, nie tę, o której myślisz

Google uśmierca swoją aplikacją z mapami. Spokojnie, nie tę, o której myślisz
Miron Nurski

21.07.2021 11:39, aktual.: 21.07.2021 13:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Moje Mapy Google to kolejny projekt, który trafia na śmietnik.

Aplikacja Moje Mapy Google zadebiutowała w 2013 roku i pozwala na tworzenie oraz udostępnianie własnych map, z nałożonymi i opisanymi przez siebie punktami oraz liniami. Apka cieszy się dość dużą popularnością, bo w ciągu 8 lat licznik pobrać przekroczył barierę 10 milionów. A jednak Google najwidoczniej nie jest zadowolony z wyników.

Moje Mapy Google znikną ze Sklepu Play i przeniosą się do sieci

Program doczekał się niedawno pierwszej aktualizacji od 2019 roku. Serwis 9to5Google przeczesał plik instalacyjny w poszukiwaniu nowości i natknął się na zaszyty w kodzie programu komunikat o zbliżającym się końcu wsparcia dla programu.

Z komunikatu wynika, że aplikacja będzie działać do 15 października 2021. Później z usługi będzie można korzystać jedynie z poziomu przeglądarki.

Tragedii zatem nie ma, choć użytkownicy niekoniecznie będą zadowoleni. Aplikacja Moje Mapy Google ma czytelniejszy i lepiej dostosowany do małych ekranów dotykowych interfejs niż wersja przeglądarkowa.

Obraz

Warto odnotować, że wspomniana wiadomość nie wyświetla się jeszcze w samym interfejsie Moich Map Google. Możliwe, że twórcy planują ogłosić swoje plany dopiero kilka tygodni przed planowanym zamknięciem.

Nie będzie to bynajmniej pierwszy ubity projekt Google'a. Uśmierconych usług jest tak dużo, że Google swego czasu wybudował im cmentarz.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)