Google uwierzył, że ktoś może chcieć wymienić iPhone'a na smartfon z Androidem

Google uwierzył, że ktoś może chcieć wymienić iPhone'a na smartfon z Androidem

Google uwierzył, że ktoś może chcieć wymienić iPhone'a na smartfon z Androidem
Miron Nurski
15.04.2022 12:36, aktualizacja: 15.04.2022 14:36

Mamy rok 2022, a Google właśnie wypuścił aplikację, która pozwoli przenieść dane z iPhone'a na telefon z Androidem. Jest z nią jednak jeden problem: jeszcze nie działa, bo Google nie zdążył dokończyć roboty po swojej stronie.

Apple już w 2015 roku umieścił w Sklepie Play aplikację Move to iOS, dzięki której można wygodnie przenieść dane z telefonu z Androidem na iPhone'a. Trzeba było 7 lat, by Google pozwolił na odwrócenie tego procesu.

Aplikacja Switch To Android już w App Storze. Pomoże przenieść dane z iPhone'a na smartfon z Androidem

Stworzona przez Google'a aplikacja Switch To Android pozwala bezprzewodowo przetransferować z iPhone'a kontakty, wydarzenia z kalendarza, zdjęcia i filmy. Zawiera także instrukcję wyłączenia usługi iMessege, by SMS-y dochodziły na nowy telefon.

Switch To Android nie pozwala niestety wyciągnąć listy znajdujących się na iPhonie aplikacji, by zainstalować ich odpowiedniki na smartfonie z Androidem. Wynika to z ograniczeń systemowych iOS-u; zewnętrzne programy nie mają dostępu do listy zainstalowanych aplikacji.

Dobra wiadomość: Switch To Android już jest. Zła wiadomość: nie działa

Uruchomiona na iPhonie aplikacja prosi o zeskanowanie kodu QR wyświetlonego na smartfonie z Androidem, by połączyć się ze specjalnym hotspotem.

Problem w tym, że smartfony z Androidem póki co takich kodów nie generują. Najpewniej taka funkcja zostanie dodana do wstępnego konfiguratora systemu i potencjalnie nie będzie wymagać aktualizacji całego oprogramowania. Google najpewniej doda taką funkcję automatycznie, aktualizując w tle Usługi Google Play.

Dotychczas Google za bardzo się nie wysilał, by ułatwić użytkownikom iPhone'ów przesiadkę na Androida

Co prawda podczas wstępnej konfiguracji smartfony z Androidem od lat sugerują przeniesienie danych z iPhone'a, ale cały mechanizm został zrobiony po macoszemu. Po kliknięciu takiej opcji smartfon odsyła po prostu na stronę android.com/switch.

Obraz

Na wspomnianej stronie znajduje się instrukcja... przeniesienia danych do chmury Dysk Google. A to nie jest ani szybkie, ani wygodne. Zwłaszcza jeśli ktoś ma na swoim iPhonie dziesiątki gigabajtów zdjęć i filmów.

Obraz

Aplikacja przenosząca dane bezpośrednio ułatwi sprawę. Teraz wystarczy już tylko, by Google sprawił, że Switch To Android zacznie działać.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)