Android z ważną funkcją. Wygodnie sprawdzisz poziom baterii urządzenia Bluetooth

Android z ważną funkcją. Wygodnie sprawdzisz poziom baterii urządzenia Bluetooth
02.08.2017 14:56
Android z ważną funkcją. Wygodnie sprawdzisz poziom baterii urządzenia Bluetooth
Grzegorz Burtan
Grzegorz Burtan

Po latach rozwoju technologii bezprzewodowych Google wprowadza do Androida funkcję, która ułatwi życie każdemu, który nie lubi plątać się w kablach.

Chodzi konkretnie o wskaźnik naładowania urządzenia Bluetooth, które jest sparowane ze sprzętem działającym na systemie od Google. Dotychczas było to dostępne dla użytkowników, którzy mieli specjalnie nakładki systemowe, jednak na tzw. czystym Androidzie nie było możliwe włączenie tej funkcji.

Możliwość zostanie wprowadzona do Android Open Source Project. Metoda, nazwana getBatteryLevel() pokaże poziom naładowania urządzenia bezprzewodowego w zakresie 0-100.

Obecnie rozwiązanie obsłuży tylko urządzenia w standardzie Bluetooth 4.0, oraz te sygnowane logiem Apple. Niestety, na wprowadzenie poziomu naładowania będziemy musieli jeszcze poczekać – nie znajdzie się ono w Androidzie 8.0. Spekuluje się, że obsługa będzie możliwa dopiero w wersji 8.1. Z drugiej strony, nasze bezprzewodowe słuchawki już nie rozładują się w najmniej spodziewanym momencie – sprawdzenie ich stanu naładowania z poziomu smartfona to duże udogodnienie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)