Google zapowiada jeden z najtańszych smartfonów na świecie. Oto JioPhone Next

Google zapowiada jeden z najtańszych smartfonów na świecie. Oto JioPhone Next

Google zapowiada jeden z najtańszych smartfonów na świecie. Oto JioPhone Next
Miron Nurski
24.06.2021 14:39, aktualizacja: 25.10.2021 18:50

Google obiecuje, że tak tanio jeszcze nie było.

Google powołuje się na dane, według których setki milionów mieszkańców Indii jest wykluczonych cyfrowo. Powód? Zbyt wysokie ceny smartfonów, które odcinają ich od możliwości swobodnego korzystania z mobilnego internetu oraz nowoczesnych aplikacji.

Firma nawiązała współpracę z największym indyjskim operatorem - Jio. Jej owocem jej wspólnie opracowany smartfon skierowany do milionów Hindusów, którzy dotychczas nie mogli sobie na tego typu urządzenia pozwolić.

JioPhone Nest ma być bardzo przystępny i mieć "ekstremalnie zoptymalizowaną wersję Androida"

Na razie Google i Jio zdecydowali się jedynie na lakoniczną zapowiedź, bez konkretów na temat specyfikacji czy ceny. Podczas konferencji prasowej padła jednak deklaracja, że JioPhone Nest jest telefonem "przełomowym" i znajdzie się wśród "najbardziej przystępnych smartfonów w Indiach i na świecie".

Google ze swojej strony obiecuje sprawnie działające oprogramowanie. Android miał zostać "ekstremalnie zoptymalizowany" specjalnie z myślą o rynku indyjskim.

412223507188351532

Mimi licznych uproszczeń - potencjalnie sięgających głębiej niż te z Androida Go - system ma dawać dostęp do Asystenta, Sklepu Play, zaawansowanych funkcji aparatu (wliczając w to filtry rozszerzonej rzeczywistości) oraz świeżych aktualizacji i łatek bezpieczeństwa.

Start sprzedaży zaplanowano na 10 września. Wtedy też powinna zostać ujawniona cena.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)