Google zmienia podejście do średniej półki. Pixel 6a oficjalnie

Google zmienia podejście do średniej półki. Pixel 6a oficjalnie
12.05.2022 11:53
Google zmienia podejście do średniej półki. Pixel 6a oficjalnie

Zaprezentowany podczas Google I/O 2022 Pixel 6a to tańsza alternatywa dla flagowego Pixela 6. Nowy smartfon Google'a drastycznie różni się jednak od poprzednich modeli ze średniej półki.

Dotychczas Pixele z linii a miały te same aparaty co flagowe smartfony, a ucinana była cała reszta specyfikacji. Tym razem Google podszedł do tematu inaczej - Pixel 6a ma ten sam czip, co jego flagowiec, a oberwało się m.in. aparatom.

Pixel 6a ma czip Google Tensor

Tensor ma sprawić, że Pixel 6a będzie równie wydajny i bezpieczny co modele Pixel 6 i 6 Pro.

Czip został zaprojektowany w taki sposób, by dobrze radzić sobie z obsługą sztucznej inteligencji. Sztandarowym przykładem użycia jest Tłumacz Google, którego algorytmy działają bezpośrednio na urządzeniu w czasie rzeczywistym.

413169564567092816

Pixel 6a to pierwszy reprezentant serii, który nie odziedziczył aparatu po flagowcu. Zamiast tego Google pozostał przy:

  • aparacie głównym 12,2 Mpix;
  • aparacie 12 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym.

Choć smartfon nie ma nowej 50-megapikselowej matrycy, Google zaimplementował te same funkcje. W tym algorytm dbający o to, by twarze na zdjęciach nie były rozmyte czy funkcję usuwania niechcianych obiektów z fotografii.

Reszta specyfikacji prezentuje się tak:

Pixel 6a jest mniejszy od swoich flagowych braci, a jego obudowę wykonano z tworzywa sztucznego zamiast szkła. Google deklaruje, że smartfon będzie otrzymywał łatki bezpieczeństwa przez przynajmniej 5 lat.

Google Pixel 6a: ceny i dostępność

Google nie prowadzi oficjalnej dystrybucji swoich smartfonów w Polsce, więc nie dziwi, że i Pixel 6a się u nas nie pojawił.

Meet the new Google Pixel 6a

Jeśli jesteście zainteresowani, Pixela 6a możecie sprowadzić np. z Niemiec, gdzie został wyceniony na 459 euro (ok. 2150 zł).

Zobacz także:

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)