Google zwiększył limit wielkości aplikacji w Markecie

Google zwiększył limit wielkości aplikacji w Markecie

Google zwiększył limit wielkości aplikacji w Markecie
Krystian Bezdzietny
06.03.2012 10:46, aktualizacja: 06.03.2012 11:46

Jeszcze do niedawna limit dotyczący wielkości plików .APK udostępnianych w Markecie wynosił 50 megabajtów. Nagle ni stąd, ni zowąd koncern postanowił znacznie go rozszerzyć.

Na oficjalnym blogu deweloperskim Androida dumnie ogłoszono, że bariera 50 megabajtów została zamieniona na 4 gigabajty. To dużo, zgadza się. Jednak nie działa to w ten sposób, że jeden plik .APK może być tak wielki. Z tego, co można wyczytać na blogu deweloperskim Androida, wielkość samego .APK się nie zmienia, ale pojawiła się możliwość podpięcia do niego dwóch dodatkowych elementów, a każdy z nich może maksymalnie zajmować 2 gigabajty. Po umieszczeniu takiego pakietu w Markecie użytkownicy chcący pobrać wybraną aplikację będą widzieli całkowitą wielkość danej pozycji.

Cały ten proces został opisany na blogu deweloperskim Androida. Najwyraźniej władze koncernu w końcu zdały sobie sprawę z tego, że dzisiejsze aplikacje i gry są tak zaawansowane, że limit 50 megabajtów to zdecydowanie za mało. Mimo że znacznie więcej jest aplikacji zajmujących mniej niż 50 MB, to i tak miło, że Google pamięta o potrzebach deweloperów.

Źródło: pocketnow

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)