Niespodzianka: na rynku od kilku miesięcy dostępny jest telefon ze szkłem Gorilla Glass 4 [aktualizacja]

Niespodzianka: na rynku od kilku miesięcy dostępny jest telefon ze szkłem Gorilla Glass 4 [aktualizacja]

Niespodzianka: na rynku od kilku miesięcy dostępny jest telefon ze szkłem Gorilla Glass 4 [aktualizacja]
Miron Nurski
10.12.2014 14:34, aktualizacja: 11.12.2014 13:28

Corning oficjalnie zaprezentował szkło Gorilla Glass 4 w drugiej połowie listopada. Snułem wtedy domysły, że pierwsze urządzenia z ekranami pokrytymi nową generacją szkła pojawią się pewnie dopiero na początku przyszłego roku. Cóż, nie mogłem się bardziej pomylić.

Na swojej stronie internetowej producent ogłosił, że pierwszym na świecie smartfonem wykorzystującym panel Gorilla Glass 4 jest... Galaxy Alpha.

Samsung Galaxy Alpha
Samsung Galaxy Alpha

Tak, chodzi o ten sam telefon, który swoją premierę miał 13 sierpnia, czyli ponad 3 miesiące przed prezentacją samego szkła. Sytuacja jest dość zabawna, ale dlaczego tak długo ukrywano ten fakt? Tego nie wiadomo, choć mam jedną teorię.

We wrześniu na targach IFA 2014 pojawiło się sporo urządzeń ze szkłem Gorilla Glass 3, które wciąż jest zapewne tańsze i łatwiejsze w produkcji. Być może wtedy Corning nie był nawet jeszcze w stanie zaspokoić zapotrzebowania na nowe panele. Producentom byłoby nie na rękę ogłaszanie, że wykorzystali nie najświeższą już generację szkła Gorilla. Corningowi zresztą też, bo mówimy o jego klientach, a sama Gorilla to też silna marka. Podejrzewam, że firma dogadała się z partnerami i wspólnie uznali, że lepiej wstrzymać się z prezentacją nowości przez kilka tygodni.

Przypomnę jeszcze, że Gorilla Glass 4 to panel o grubości 0,4 mm, który - według producenta - jest znacznie wytrzymalszy od swojego 0,7-milimetrowego poprzednika. Szczególnie skupiono się na zwiększeniu odporności na upadki; panel jest w stanie przetrwać bez skazy 80% upadków na chropowatą powierzchnię z wysokości 1 metra. Corning przekonuje, że to dzięki temu panelowi obudowa Galaxy Alphy może mieć tylko 6,7 mm grubości.

Aktualizacja

Okazuje się, że Galaxy Alpha nie jest jedynym urządzeniem ze szkłem Gorilla Glass 4, bo zostało wykorzystane także do produkcji Galaxy Note'a 4.

Źródła: Corning; Corning via Phone Arena.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)