GPS i pulsometr na nadgarstku oraz bardzo wysoka cena, czyli inteligentny zegarek według TomToma

GPS i pulsometr na nadgarstku oraz bardzo wysoka cena, czyli inteligentny zegarek według TomToma
03.04.2014 19:27
TomTom Runner Cardio
TomTom Runner Cardio

Nie odpowiadają Wam smartwatche oferowane przez Sony, Samsunga czy Pebble? Być może zainteresujecie się pomysłem, jaki na inteligentny zegarek ma znany z produkcji nawigacji GPS TomTom.

Wczoraj pisałem o statystykach, z których wynika, że co trzeci użytkownik inteligentnej galanterii pozbywa się jej w ciągu sześciu miesięcy. Może to sugerować, że ludziom niekoniecznie odpowiada idea inteligentnego zegarka będącego jedynie przedłużeniem smartfona. Być może tak sądzi również TomTom, który postanowił podejść do tematu nieco inaczej.

Holenderski koncern zapowiedział właśnie swój nowy zegarek: Runner Cardio. Nie jest to akcesorium do telefonu, ale samowystarczalne urządzenie przeznaczone dla osób prowadzących aktywny tryb życia. W jego wyposażeniu znalazł się pulsometr, który w połączeniu ze specjalnym oprogramowaniem pozwala użytkownikowi na bieżąco monitorować strefy tętna i trzymać się opartych na nich programów treningowych.

TomTom nie byłby sobą, gdyby swojego wodoodpornego gadżetu nie uzbroił w moduł GPS. Dzięki temu zegarek jest w stanie nie tylko prowadzić użytkownika do wskazanego wcześniej celu, ale też monitorować przebyty dystans i zapisywać trasy. Dane mogą być synchronizowane z popularnymi usługami fitness, takimi jak TomTom MySports, MapMyFitness, RunKeeper, TrainingPeaks czy Strava.

Model Runner Cardio przeznaczony jest głównie dla biegaczy, ale producent przygotował także wariant Multi-Sport Cardio wzbogacony o czujniki, dzięki którym podczas treningów wykorzystają go także pływacy oraz rowerzyści.

TomTom zapewnia, że bateria znajdująca się w jego zegarkach pozwala na 8 godzin pracy urządzenia przy korzystaniu z GPS-u i pulsometru oraz 10 godzin używania samego GPS-u.

Bez wątpienia nie jest to gadżet dla każdego. Przyda się on tylko tym osobom, które poważnie podchodzą do prowadzenia aktywnego trybu życia. Sportowcom powinno przypaść do gustu to, że nie będą musieli zabierać ze sobą sparowanego ze smartwatchem smartfona, by monitorować swoją aktywność.

Niestety, nowe gadżety TomToma nie należą do najtańszych. Wersja Runner Cardio została wyceniona na 250 funtów (ok. 1260 zł), a Multi-Sport Cardio na 280 funtów (ok. 1410 zł). Prawdopodobnie będzie można je nabyć w naszym kraju, ale obecnie na stronie polskiego oddziału firmy TomTom dostępne są jedynie wcześniejsze generacje zegarka (bez pulsometru). Powinno się to zmienić wkrótce.

Źródło: TomTom via Phone Arena

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)