Gra w golfa jest nudna? Nie z Pukka Golf!

Gra w golfa jest nudna? Nie z Pukka Golf!27.02.2015 08:21
Gra w golfa jest nudna? Nie z Pukka Golf!
Źródło zdjęć: © gameramble.com
Marek Pruski

Czas poświęcony oczekiwaniu na gorące premiery tegorocznego MWC można spędzić przed ekranem swojego smartfona czy tabletu. O to, by się przy nim nie nudzić, zadbali deweloperzy ze studia Kabot Lab i stworzyli grę, po której ukończeniu chce się tylko poprosić o jedno – więcej poziomów!

Pukka Golf to ciekawa alternatywa dla typowego, zwykłego, golfa. Zadaniem gracza jest umieszczenie piłeczki w dołku i to chyba jedyna cecha która w pełni zgadza się z ideą tego sportu. Nasza piłeczka jest wystrzałowa (adekwatny przymiotnik), dzięki czemu może zmieniać kierunek w trakcie lotu. Poza tym nie odbija się tylko od zwykłej trawy a od wielu różnych nawierzchni.

Pukka Golf Trailer

Piłeczkę w zwykłym golfie uderzamy. Tu jednak słowo „sterujemy” pasuje bardziej. Za pomocą przeciągnięć po ekranie wyznaczamy kierunek lotu, piłeczka startuje, a już po sekundzie możemy kierować ją w inne miejsce. Gra wymaga więc od nas zręczności i umiejętnego sterowania piłeczką w locie.

Do wykonania mamy 3 główne misje. Pierwsza to umieszczenie piłeczki w dołku w jak najkrótszym czasie, gdzie liczone są nawet setne części sekundy. Druga polega na umieszczeniu piłki w dołku w liczbie określonych ruchów, a trzecia to znalezienie i zebranie ukrytej na planszy gwiazdki przed umieszczeniem piłeczki w dołku. Za każdą z takich misji dostaniemy gwiazdkę, dzięki którym odblokujemy kolejne poziomy

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/6]

Wszystkich misji nie musimy wykonać za jednym razem. Możemy wykonać jedną, po czym zrestartować i wypełnić kolejną. Dla tych, którzy wypełnianie misji kojarzą z serią Angry Birds, twórcy przygotowali opcję odwróconego sterowania. Oprócz niej w ustawieniach znajdziemy również możliwość wyłączenia efektów fizycznych, którym słabsze układy mogą nie podołać.

Nie wiem, ile trwa runda w zwykłego golfa, ale wiem, że w Pukka Golf czasem trwa poniżej 2 sekund. Ruchy są szybkie, a dzięki temu rozgrywka nie jest monotonna. Oprawa graficzna jest godna podziwu, a muzyka współgra ze wszystkim wyśmienicie. Poziomy są stworzone naprawdę ciekawie i stawiają przed nami wyzwania, przez które możemy zatracić się w grze na jakiś czas. Muszę przyznać, że ten tytuł, to jedna z najlepszych kończących się gier zręcznościowych, w jakie przyszło mi grać.

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/5]

Grę pobierzemy za darmo, jednak znajdują się w niej reklamy. Te pojawiają się stosunkowo często, choć nie przeszkadzają za bardzo w rozgrywce. Aby się ich pozbyć, musimy kupić wersję premium, która kosztuje 2 dolary, czyli ok. 8 złotych. Jej zakupienie odblokowuje również poziomy premium, których dodatkowo jest 60. W wersji podstawowej musimy zadowolić się 50 planszami.

Niedawno legenda golfa Tiger Woods obwieścił mediom, że z powodu słabej formy zawiesza na jakiś czas karierę. Nie zdziwiłbym się, gdyby siedział teraz w domu z iPhonem i miażdżył wszystkich w kolejnych poziomach Pukka Golf. Jeśli i wy chcecie poczuć się gwiazdą golfa i wybrać jedną z ciekawszych odmian tego sportu, pobierajcie śmiało a swoje wrażenia jak zwykle opiszcie w komentarzach.

PLUSY:

[plus] Grafika

[plus] Muzyka

[plus] Możliwość wyłączenia efektów

[plus] Ciekawe poziomy

[plus] Gra jest naprawdę wciągająca

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)