Graj w Skyrima na tablecie z Androidem! [wideo]

Splashtop THD dla Androida już dostępny
Splashtop THD dla Androida już dostępny
Mateusz Żołyniak

03.03.2012 14:30, aktual.: 03.03.2012 15:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na targach CES 2012 zaprezentowano ciekawą, nową wersję aplikacji Splashtop THD dla Androida. Dzięki niej użytkownicy tabletów z Tegrą 3 będą mogli grać w znane desktopowe tytuły, jak Skyrim czy Wiedźmin 2.

Splashtop Remote Desktop to program, który umożliwia zdalny dostęp do komputera z (Windowsem XP, Vista lub 7, a także urządzeń z Mac OS X 10.6 Snow Leopard) z urządzeń mobilnych oraz innych komputerów. Aplikacja znana była wcześniej pod nazwą DeviceVM i pozwalała na dostęp do innych komputerów z Windowsem.

Producent szybko zauważył jednak duży potencjał smartfonów, dzięki którym użytkownicy mogą w każdym miejscu z zasięgiem (3G/WiFi) mieć dostęp do pulpitu w Windowsie. Najpierw wypuszczono więc klienta dla sprzętu z iOS na pokładzie (iPad, iPhone, iPod touch), a później również dla urządzeń z Androidem (smartfonów i tabletów). Największą zaletą rozwiązania jest możliwość streamowania materiałów wideo i muzyki w czasie rzeczywistym (bez opóźnień) z komputera.

Na CES 2012 w Las Vegas firma zaprezentowała zupełnie nową wersję aplikacji, która została nazwana Splashtop THD i przygotowana jest z myślą o tabletach z układem Nvidia Tegra 3. W porównaniu do poprzednich wersji dla Androida pozwala ona na granie w tytuły znane z komputerów. Jest to możliwe dzięki rozwiązaniu o nazwie Splashtop GamePad, czyli programowym przyciskom odpowiadającym klawiszom wykorzystywanym w grach na klawiaturze (a nawet myszki). Pozwala to na granie w trybie pełnoekranowym nawet w takie tytuły, jak Skyrim czy Mass Effect. Poniżej prezentacja ogromnych możliwości aplikacji:

Splashtop THD for Android 4.0 Tablets with Tegra 3

Według producenta użytkownicy tabletów z Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich i Tegrą 3 mogą cieszyć się rozgrywką przy pełnych 60 kl./s, a opóźnienie streamingu jest poniżej 40 ms. Splashtop THD umożliwia również streamowanie bez opóźnień filmów nawet w Full HD. Jedynym wymogiem jest korzystanie z komputera wykorzystującego układ graficzny Nvidia GeForce. Program dostępny jest już w Android Markecie, a jego cena to 7 dol.

Możliwości Splashtop THD są ogromne. Został on wybrany najlepszą aplikacją targów CES 2012. Szczególnie ciekawie zapowiada się opcja grania, ale ma też pewne ograniczenia. Problematyczne bowiem może być wychodzenie ze streamowanych gier uruchomionych w trybie pełnoekranowym w razie otrzymania maila czy wiadomości na serwisie społecznościowym, a następnie powrót do rozgrywki. Okazuje się, że czasami zamiast obrazu pojawia się czarne tło i trzeba ponownie łączyć się z komputerem.

Innym problemem jest konieczność korzystania z szybkiego łącza, co w Polsce wiąże się z sieciami WiFi lub 4G LTE, które dostępne jest w ofercie jednego operatora. Program wspiera w pełni tylko sprzęt z GeForce'em, co jednak nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę współpracę z Nvidią.

Źródło: Splashtop • własne

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)