Gratka dla fanów gamebooków - Lone Wolf do pobrania za darmo!

Gratka dla fanów gamebooków - Lone Wolf do pobrania za darmo!
Zbigniew Kowal

02.04.2014 07:17, aktual.: 02.04.2014 10:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O grze Joe Dever's Lone Wolf wspominaliśmy na łamach Komórkomanii, zanim na dobre pojawiła się na rynku. Oparta na scenariuszu Joego Devera gra paragrafowa ma urzekającą historię. Teraz możecie się o tym sami przekonać, pobierając ją za darmo z App Store.

Na początek kilka słów o grach książkowych (gamebook) czy grach paragrafowych, jak również się je nazywa. Rozgrywka przypomina grę fabularną, ale przeznaczona jest tylko dla jednej osoby. W tego typu produkcjach dużą rolę odgrywa wyobraźnia grającego.

Obraz

Gra polega na czytaniu opisów i dokonywaniu wyborów, z których każdy odsyła do innego paragrafu w książce. Podczas zabawy można zbierać przedmioty (stan posiadania zapisuje się na kartce) i ich używać. Zmieniają się także takie wartości, jak siła czy punkty życia.

W przypadku mobilnej odsłony Lone Wolfa wyobraźnia nie odgrywa aż tak dużej roli, ponieważ twórcy postanowili połączyć narrację tekstową z trójwymiarową grafiką. Eksploracja, rozmowy oraz wybory dokonują się w tradycyjnej książkowej formie. Z kolei walka odbywa się w formie graficznej (nawiązanie do takich tytułów jak Infinity Blade 3).

Obraz

Screenshoty i filmik mogą sprawiać mylne wrażenie, że gra została opracowana na silniku Unreal Engine. W rzeczywistości za odpowiednie wyświetlanie animacji odpowiada środowisko Unity. Nie zmienia to jednak faktu, że gra wygląda imponująco. W App Store znajdziecie pierwszy rozdział całej historii, która docelowo składa się z trzech dodatkowo płatnych epizodów.

W dniu premiery gra kosztowała 4,49 euro, co za 25 procent całej fabuły było dość wygórowaną kwotą. Teraz można ją pobrać za darmo z App Store. Być może wciągnie Was pierwsza cześć i sami sięgnięcie po płatną kontynuację. Uwaga: aplikacja nie współpracuje z iPadami pierwszej generacji i telefonami starszymi niż iPhone 4S.

Joe Dever's Lone Wolf - Blood on the Snow launch trailer

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)