Greenpois0n vs limera1n - czyli co i w jaki sposób odblokuje nasze iZabawki

Greenpois0n vs limera1n - czyli co i w jaki sposób odblokuje nasze iZabawki

Greenpois0n vs limera1n - czyli co i w jaki sposób odblokuje nasze iZabawki
Krystian Bezdzietny
09.10.2010 13:59, aktualizacja: 09.10.2010 15:59

Wraz z wypłynięciem informacji o limera1n, jailbreakowa scena iPhone'a radykalnie się ożywiła. Zarówno greenpois0n, jak i limera1n mają niebawem odblokować nasze iZabawki. Ale w gruncie rzeczy czym różnią się te programy, który co i jak odblokuje? Na to pytanie odpowiedź poniżej.

Wraz z wypłynięciem informacji o

Historia

Greenpois0n jest efektem prac szerokiego grona deweloperów. Stworzenie narzędzia nie byłoby możliwe, gdyby nie pod2g, który swojego czasu doszukał się expolita w bootroomie układów A4. Nad greenpois0n pracowały takie osobistości jak comex, p0sixninja, chpwn czy Cdevwill.

Zgodność programu:

  • []iPhone 4;[]iPad; iPod touch 4G.

Rodzaj jailbreaku

Użytkownicy korzystający z greenpois0n odblokują swoje urządzenia sposobem untethered, co oznacza, że nie będzie wymagane, aby po każdym wyłączeniu telefonu, podłączać urządzenie do komputera, celem odblokowania.

Kiedy?

Według zapowiedzi autora, program ukaże się już jutro o godzinie 10.10 AM, czyli u nas będzie dostępny około godziny 20.

HistoriaGeoHot, twórca m.in. blackra1n, po swoim "wielkim odejściu" postanawia wyjść naprzeciw użytkownikom iPhone'a. Co więcej, robi to w wielkim stylu, bo przychodzi z limera1n - programem, który odblokuje wszystko.Zgodność programu:[list][]iPhone (3G, 3GS oraz 4);[]iPad (zarówno 3G, jak i WiFi);[*]iPod touch (2G, 3G oraz 4G).[/list]Rodzaj jailbreakuJailbreak wykonywany przy pomocy limera1n również będzie typu untethered. Korzysta on z całkiem innego expolita niż greenpois0n.Kiedy?

Powyższy tekst powinien rozwiać wszelakie wątpliwości co do przyszłych programów odblokowujących soft iPhone'a. Już za trzy dni będzie można stwierdzić, który z nich najlepiej nadaje się do odblokowywania fimrware.

Źródło: iPhone Italia

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)