Najlepsze gry na smartfony Lumia [tytuły darmowe]

Najlepsze gry na smartfony Lumia [tytuły darmowe]

Najlepsze gry na smartfony Lumia [tytuły darmowe]
Mateusz Żołyniak
30.03.2015 16:01, aktualizacja: 30.03.2015 18:01

Z miesiąca na miesiąc w Sklepie Windows Phone przybywa świetnych gier, a sporą ich część stanowią darmowe tytuły. Dzisiaj przedstawię subiektywną listę 10 najlepszych gier, które można bezpłatnie pobrać na smartfony Microsoft Lumia.

Where's My Water 2 trailer OFFICIAL Disney App | HD

Na początek druga część jednego z największych mobilnych hitów Disneya, czyli Where's My Water? 2. Ten dobrze znany tytuł to gra logiczna, w której należy doprowadzić wodę do kabiny prysznicowej sympatycznego krokodyla Swampy'ego. W tym celu należy palcem na ekranie wyznaczać trasę przepływu wody, unikając rozsianych na planszy przeszkód. Where's My Water? 2 oferuje ponad 100 poziomów (o coraz wyższej trudności), a dodatkowo wprowadza dwóch nowych bohaterów (Allie i Cranky), którzy "potrzebują" pary wodnej lub błota. Gra Disneya - w przeciwieństwie do poprzedniej części - dostępna jest w modelu freemium.

Spider-Man Unlimited - Launch Trailer

Wiele gier w modelu freemium wprowadza firma Gameloft. Niektóre z nich są naprawdę godne polecenia i - co ważne - nie wymagają wydawania majątku na płatne dodatki. Jedną z nich jest Spider-Man Unlimited, czyli runner, w którym wcielamy się w komiksowego Człowieka-Pająka. W grze nie tylko biegamy po dachach miejskich budynków, ale również wspinamy się po ich ścianach czy skaczemy na pajęczej sieci. Rozgrywka w trybie kampanii podzielona jest na pięć etapów (łącznie 25 poziomów), a zwieńczeniem każdego są walki z członkami Sinister Six. Do tego dochodzą jeszcze możliwość odblokowania różnych wersji Spider-Mana oraz tryb Unlimited, dzięki któremu możemy rywalizować z innymi graczami.

Asphalt 8: Airborne - Launch Trailer

Mimo że nie jestem wielkim fanem gier wyścigowych, mam wielki sentyment do serii Asphalt. Jej ósma część o podtytule Airborne to zdecydowanie jedna z najlepszych ściganek w Sklepie WIndows Phone, która do tego dostępna jest za darmo. Tytuł oferuje spory wybór supersamochodów, wiele urozmaiconych tras i kilka trybów wyścigów. Nie można zapomnieć też o świetnej oprawie audiowizualnej oraz możliwości rywalizowania z innymi graczami w trybie multiplayer.

Kingdoms & Lords - Mobile Game Trailer

Kingdoms & Lords to z kolei strategiczna gra Gameloftu, w której można zmierzyć się ze znajomymi i graczami z całego świata (dzięki usłudze Xbox Live). Celem tego symulatora średniowiecznego królestwa jest rozbudowa własnej osady i stworzenie potężnej armii, za pomocą której podbijemy sąsiednie ziemie. W Kingdoms & Lords można znaleźć wiele typów zasobów, budynków i jednostek bojowych, a walki prowadzone są w prostym trybie taktycznym.

Dungeon Hunter 5 - The Legendary Hack'N'Slash Returns!

Ostatnim tytułem Gameloftu w tym zestawieniu jest Dungeon Hunter 5. Najnowsza odsłona mobilnego hack'n'slasha daje możliwość powrotu do Królestawa Valenthia, które znane jest już z poprzednich części. W grze dostępnych jest kilka klas, pięć szkół magii, duża liczba przedmiotów (ponad 45 pancerzy i 150 broni) oraz zupełnie nowe lokacje. Piąta część Dungeon Huntera to także poprawiona grafika oraz tryb kooperacji, który pozwala na wspólną zabawę ze znajomymi.

SongArc Gameplay: Wendy Starland - Home

SongArc to zdecydowanie jedna z najbardziej oryginalnych pozycji w Sklepie Windows Phone. Jest to bowiem muzyczna gra, w której rozgrywka zależy od odtwarzanego utworu. Celem gry jest trafianie w figury geometryczne, które symbolizują nuty, a ich liczba i rodzaj zmieniają się w zależności od piosenki i poziomu trudności. SongArc wykorzystuje również akcelerometr i żyroskop - konieczność dopasowania ruchu telefonu do basu. W grze można wykorzystywać zarówno utwory dodane przez twórców, jak również te z własnej bazy.

Cold Space

Cold Space to kosmiczna strzelanka 3D, która wzorowana jest na hitach z automatów. W grze dowodzimy małym statkiem kosmicznym, który staje przeciwko armadom obcych, w tym potężnym bossom. Ten shoot 'em up studia Gameforge przepełniony jest dynamicznymi pojedynkami, oferuje wiele ulepszeń i dodatkowych broni oraz ma naprawdę klimatyczną oprawę audiowizualną. Cold Space umożliwia również rywalizację ze znajomymi, a dostępne płatne opcje nie są wymagane, aby w pełni cieszyć się grą.

PAKO - Car Chase Simulator iOS launch trailer

Pako to arkadowa gierka, która potrafi dostarczyć wiele rozrywki i można w nią grać w każdej wolnej chwili. Oferuje banalnie prostą rozgrywkę - na zamkniętej planszy należy jak najdłużej uciekać przed policją, unikając przy tym zderzeń z radiowozami, innymi samochodami i budynkami. W darmowej wersji dostępna jest jedna plansza, ale twórcy z Tree Men Games przygotowali również edycję premium (6,49 zł) - można w niej znaleźć 8 różnych pojazdów i 7 dodatkowych map.

Tentacles: Enter the Mind

Tentacles to tytuł, który w Sklepie Windows Phone zamieściło Microsoft Studios. Bez cienia wątpliwości jest to jedna z najbardziej oryginalnych i wciągających gier mobilnych. Wcielamy się w niej bowiem w postać ameboidalnego Lemmy'ego, który za pomocą wypustek i szczypców przemieszcza się po umyśle szalonego doktora Phluffa, walczą przy tym z zamieszkującymi go potworami. Całość oprawiona jest klimatyczną grafiką.

Age of Empires: Castle Siege - Announcement Trailer

Na koniec mam dla was jeszcze jedną pozycję Microsoft Studios. Age of Empires: Castle Siege to tytuł, który nawiązuje do kultowej serii gier strategicznych. Nie jest to jednak klasyczny RTS, a symulator średniowiecznego królestwa. Cel gry jest jednak niezmienny - rozbudowa osady w potężne, dobrze ufortyfikowane miasto oraz rekrutacja potężnej armii, która odeprze wrogie hordy i pomoże odnieść zwycięstwo nad sąsiadami. Castle Siege oferuje naprawdę spory wybór budowli i jednostek czy możliwość korzystania z usług bohaterów znanych z innych gier Age of Empires, w tym Joanny D'Arc i Ryszarda I Lwie Serce.

Artykuł powstał we współpracy z firmą

Obraz
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)