Gry, na które nie wydasz więcej niż 5 zł - cz. 5 [Android i iOS]

Gry, na które nie wydasz więcej niż 5 zł - cz. 5 [Android i iOS]

5 zł
5 zł
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Marek Pruski
14.11.2015 13:05, aktualizacja: 14.11.2015 14:05

Kolejna porcja tanich, a dobrych gier. Dzisiaj trochę o płonących ptakach, zimnej Syberii, ciepłym Egipcie i... cukrze. Domyślacie się już o jakie tytuły chodzi? Zapraszam do lektury.

Syberia

Ten tytuł jest portem oryginalnej Syberii, która wyszła w 2002 roku na PC. Gra opowiada historię Kate – prawniczki z Nowego Jorku, która pewnego razu wyjeżdża do Alp na oględziny opuszczonej fabryki wystawionej na sprzedaż. Z założenia krótki wyjazd przybiera nieoczekiwany obrót i rozpoczyna podróż pełną przygód

Obraz

Choć niektórzy twierdzą, że port mógłby być stworzony lepiej, to produkcja wciąż trzyma poziom. Dla maniaków przygodówek point’n’click to pozycja obowiązkowa. Gra standardowo kosztuje 25 zł, ale obecna promocja obniżyła cenę o 80%. Pobierajcie zarówno pierwszą jak i drugą część serii, bo zdecydowanie warto.

SYBERIA - TRAILER US - ANDROID - MICROIDS

Syberia

Syberia 2

Entwined

Ta gra została wydana przez PlayStation mobile, co już samo w sobie powinno Was zainteresować. Polega na sterowaniu jednocześnie dwoma ptakami w postaci smug światła - żółtego i niebieskiego. W tunelu, w którym się poruszamy, trzeba trafić żółtym światłem w żółte pole a niebieskim w niebieskie. Czasem pojawia się też zielone, które powstaje po złączeniu obu smug.

Obraz

Grze towarzyszy podkład muzyczny, który rytmicznie wpasowuje się idealnie w dynamikę i klimat. Wszystko to sprawia, że granie jest niesamowicie relaksujące. Grafika powoli staje się lekko przestarzała, ale i tak jest nieźle. Jak na 99 centów – całkiem spoko gierka

Sugar sugar

Prosta rekreacyjna gra logiczna, w której to naszym zadaniem jest przetransportowanie cukru do kubków. Choć nie brzmi to zbyt wymagająco to w praktyce bywa inaczej. Trzeba rysować linie, po których nasza biała śmierć będzie się przemieszczać po planszy. Przez kolejne poziomy poznajemy dodatkowe możliwości takie jak zmiana grawitacji czy koloru cukru.

Obraz

Grze towarzyszy schludna oprawa audio-wizualna i wciągająca rozgrywka. 55 poziomów zapewnia czas rozgrywki adekwatny do ceny. Niektóre z nich bywają trudne, a ich przejście nie obejdzie się bez chwil frustracji. Mimo to, produkcja warta chociażby spróbowania. Grę pobierzecie ze Sklepu Play oraz App Store'a.

"sugar, sugar" mobile for Android and iOS, the trailer

Khaba

Narracja prowadzona podczas rozgrywki według mnie mogłaby zagościć w prawie każdej grze. Dodaje ona klimatu i znacznie wzbogaca fabułę. Jedną z gier, która ma właśnie taką cechę jest gra Khaba – logiczna produkcja, w której zajmiemy się przestawianiem luster.

Obraz

W starożytnej świątyni otwieramy przejścia dzięki światłu. Jest go jednak dosyć mało i trzeba je odbijać. Lustra, posągi, przyciski, dźwignie i kiedy już światło dotrze do drzwi – kolejny poziom. Całości towarzyszy wcześniej wspomniana narracja, prowadzona przez poszukiwacza, naszego głównego bohatera. Taka łamigłówka z fabułą – zdecydowany kciuk w górę ode mnie.

KHABA - Available now on iOS & Android!

Pivvot

Pivvot to prosta zręcznościówka okraszona dynamicznym udźwiękowieniem i wciągającą rozgrywką. W grze sterujemy kuleczką, która porusza się po orbicie innej kuleczki. Owa inna kuleczka porusza się po wyznaczonym torze, a naszym zadaniem jest tak sterować kulką na orbicie, by ta nie zahaczyła o nic po drodze.

Obraz

Choć zasady wydają się być zagmatwane to ich ogarnięcie nie zajmuje dużo czasu. Trudniej już z samym graniem, bo twórcy poprzeczkę zawiesili według mnie dość wysoko. Od samego początku gra jest wymagająca. Sprawdzi się idealnie, jako czasozabijacz, a przez wbudowaną tabelę wyników możecie w niej także rywalizować ze znajomymi.

Pivvot Trailer

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)