Znudzony Pokemon GO? Oto 3 nadchodzące gry w podobnym stylu

Znudzony Pokemon GO? Oto 3 nadchodzące gry w podobnym stylu

Znudzony Pokemon GO? Oto 3 nadchodzące gry w podobnym stylu
Miron Nurski
07.03.2018 23:30, aktualizacja: 08.03.2018 00:30

Niewyobrażalny sukces Pokemon GO z 2016 oku sprawił, że tym formatem rozgrywki szybko zainteresowała się konkurencja. Jako że przygotowanie gry zajmuje sporo czasu, pierwsze poważne tytuły wzorowane na dziele studia Niantic zaczynają wypływać na powierzchnię dopiero teraz. Oto 3 nadchodzące alternatywy dla Pokemon GO.

Jurassic World Alive

Park Jurajski przezywa drugą młodość za sprawą nowych filmów. Już w czerwcu do kin trafi "Jurassic World: Upadłe królestwo", co powinno się zbiec z premierą nowej gry mobilnej osadzonej w tym uniwersum.

Obraz

Celem gracza ma być tropienie wirtualnych dinozaurów oraz zbieranie ich materiału genetycznego, który będzie można wykorzystać do tworzenia klonów oraz różnego rodzaju krzyżówek. Tych będzie można następnie użyć w walce z innymi graczami.

Jurassic World Alive to gra geolokalizacyjna, ale wychodzenie z domu nie będzie konieczne, by cieszyć się rozgrywką. Twórcy planują zaimplementowanie wirtualnego drona, który pozwoli zdalnie zebrać DNA gracującego w okolicy dinozaura. Niewykluczone jednak, że będzie to opcja płatna, bo możemy być pewni, że mikropłatności nie zabraknie.

Obraz

Modele dinozaurów, które będą wyświetlane w rozszerzonej rzeczywistości, mają być naturalnych rozmiarów. Będzie można im robić zdjęcia oraz kręcić filmy.

Jurassic World Alive | Announcement Trailer

Za stworzenie gry odpowiada studio Ludia, które ściśle współpracuje z wytwórnią Universal. Premiera na platformach iOS i Android ma się odbyć wiosną. Na tej stronie można dokonać wstępnej rejestracji, aby otrzymać powiadomienie o debiucie gry.

Ghostbusters World

Wkrótce do rozszerzonej rzeczywistości przeniesieni zostaną także Pogromcy duchów. Włącznie z obiektami ich polowań.

GHOSTBUSTERS WORLD (AR Mobile Game) – Official Teaser Trailer (HD)

Na temat Ghostbusters World wiadomo na razie niewiele, ale krótki zwiastun nie pozostawia wątpliwości, że gracze będą przemierzali okolicę w celu znalezienie i złapania duchów. Tych ma być ponad 100.

Duży nacisk ma być położony na umiejętności gracza. Materiały promocyjne zdradzają, że łapanie duchów nie będzie się sprowadzało do tapnięcia jednego przycisku. Mowa raczej o minigierce przypominającej pierwszoosobową strzelankę.

Ghostbusters World: Pre-Alpha gameplay footage

Wspólne dzieło Sony Pictures Entertainment i studia FourThirtyThree (4:33) ma wylądować na smartfonach jeszcze w tym roku. Szczegóły będą stopniowo ujawniane na oficjalnej stronie gry.

Harry Potter: Wizards Unite

Za produkcję gry tworzonej z myślą o fanach Harry'ego Pottera odpowiada nie kto inny jak studio Niantic, czyli ci sami ludzie, którzy wydali Pokemon GO.

Obraz

W tej grze gracze będą poznawać nowe zaklęcia, zbierać artefakty, walczyć z potworami oraz współpracować z innymi czarodziejami w celu pokonania napotkanych wrogów. Na razie wiadomo tylko tyle.

Twórcy obiecują, że wykorzystują swoje bogate doświadczenie, więc można oczekiwać, że nowy tytuł będzie wolny od chorób wieku dziecięcego (np. problemy z obsługą wielu graczy jednocześnie). Premierę zaplanowano na drugą połowę 2018 roku.

Jedno jest pewne. Ci, którzy chcieliby pograć w mobilne gry w plenerze, ale nie przepadają za pokemonami (lub zdążyły już im zbrzydnąć) nie będą się nudzić.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)