Gry z konsoli PlayStation słabo sprzedają się na Xperii Play

Gry z konsoli PlayStation słabo sprzedają się na Xperii Play
Zbyszek Kowal

13.05.2011 05:00, aktual.: 13.05.2011 07:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pojawienie się Xperii Play na rynku zapowiadano jako wielki come back gier znanych i lubianych z pierwszej odsłony konsoli Sony. Nowy smartfon miał przyciągać uwagę bogatą kolekcją starych hitów. Tymczasem sprzedaż jest fatalna.

Szef marketingu Sony Ericssona – Dominic Neil Dwyer - udzielił obszernego wywiadu ekipie Playstation Lifestyle, w którym ujawnił nie najciekawsze wyniki sprzedaży. Jak się okazuje, cenione i lubiane kiedyś hity z PlayStation nie podbiły serc nowych użytkowników Xperii Play. Poniżej oficjalne liczby:

Destruction Derby (500 -1000 pobrań)

Syphon Filter (100 – 500 pobrań)

MediEvil (100 – 500 pobrań)

Cool Boarders 2 (100 – 500 pobrań)

Jumping Flash (50-100 pobrań)

Zważywszy na to, że nawet mało znany developer jest w stanie osiągnąć lepszy wynik w Android Markecie, publikując poprawną grę, wyniki są katastrofalne dla Sony. Z drugiej strony być może czynnikiem odstraszającym od zakupu jest cena. Każda z wyżej wymienionych pozycji kosztuje blisko 18 zł.

Ciekaw jestem Waszego zdania na ten temat. Czy informacja o tym, że Xperia Play może uruchamiać gry z PlayStation One, działa na Waszą wyobraźnię? Być może potrzebne są lepsze tytuły lub niższa cena, aby słupki zaczęły iść w górę? Zostawcie swoją opinię w komentarzu pod wpisem.

Źródło: droidgamers

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)