GT Racing 2 - recenzja.

GT Racing 2 - recenzja.27.01.2014 16:44
Wnętrzd pojazdów
Wnętrzd pojazdów
Kamil Filipiak

Świat mobilnych gier coraz bardziej się powiększa. W sklepach z aplikacjami możemy znaleźć wiele zaawansowanych graficznie gier. Smartfony i tablety zbliżają sie swoją grywalnością do popularnych konsol. Ale czy mogą je zastąpić? Gameloft uważa, że tak i prezentuje kolejną dobrą grę. Jest to GT Racing 2. Gra ta ma poskormić świetnie prosperujący Real Racing 3, który wyszedł spod skrzydeł EA.

Samochodom brakuje tego "czegoś"
Samochodom brakuje tego "czegoś"
Alfa nie jest tak wyrazista jak zawsze.
Alfa nie jest tak wyrazista jak zawsze.

O grze:

GT Racing 2 to gra wyścigowo zręcznościowa. Nie można nazwać jej symulacją. Zadaniem gracza jest zajęcie najwyższego miejsca na podium w wielu seriach wyścigowych. Gracz ma do wyboru wiele, dobrze odwzorowanych graficznie tras oraz pojazdów.

Grafika:

GT Racing 2 posiada dobrą grafikę. Jest to oczywiście grafika 3D. Otoczenie oraz odwzorowanie okolicy tras i samych tras wyscigowych jest dobre. Można jedynie narzekać na lekko rozmazane krawędzie "tarek", czyli krawężników umieszczonych na zakręcie. Odwzorowanie pojazdów, jak to mówiła polska Noblistka, "dupy nie urywa". Samochody prezentują sie dobrze, ale patrząc na nie mamy wrażenie, że cos jest nie tak. Brakuje tego "czegoś" co jest w RR3. Plus dla Gameloftu za grafikę wnętrza. Nie każda gra samochodowa oferuje taką opcję.

Rozgrywka:

GT Racing 2 potrafi wciągnąć. Mozna spędzić nad tą grą wiele godzin. Ale niestety po kilku godzinach się nudzi. I to bardzo. Po kliku dniach nie chiało mi się nawet patrzeć na ikonę gry. Gameloft powinno bardziej przyłożyć sie do organizacji różnorakich konkursów oraz mistrzostw (tak jak ma to miejsce w Asphalt 8).

Sterowanie:

Prowadzenie samochodu jest nienaturalnie proste. Niezależnie od tego czy kierujemy za pomocą przycisków ekranowych czy akcelerometru, samochód jedzie jak po szynach. Gameloft chyba zapomniało o tym, że prawdziwe samochody wpadają w poślizgi. Oczywiście nie wymagam tutaj realizmj rodem z Live for Speed ale, no cóż jeszcze nigdy nie zdarzyło sie mi, że na torze Laguna Seca nie użyłem hamulca!!. Jeśli mowa o hamulchach, to warto wspomnieć, że są one śmiesznie mocne. Gdyby takie hamulce stosowano w prawdziwych samochodach to niedochodziłoby do wypadków.

Niestety takie zestrojenie gry, sprawia iż bardziej zaawansowani gracze wychowani na grach typ Gran Tourismuo, Forza, czy Need for Speed będą niezadowoleni.

Inne:

Gra nie wymusza mikro płatności, ale bez nich gra jest mniej efektowna.

Ocena:

Gra jest lekko niedopracowana. Na pewno nie może się równać z Real Racing 3. No i to przeklęte sterowanie.

Uważam ze gra zasługuje na ocenę : 6/10

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)