GTA San Andreas - to będą długie święta

Grove Street - Home
Grove Street - Home
Źródło zdjęć: © filewin.com
Paweł Kosno

11.12.2013 20:32, aktual.: 13.12.2013 00:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dawno temu gdy PlayStation 2 miało moc której zazdrościł nie jeden posiadacz ówczesnego PC, a gracze brali pod uwagę nie tylko grafikę, ale i fabułę pojawiła się gra która zapisała się złotymi literami w historii cyfrowej rozrywki. Mowa tu oczywiście o GTA San Andreas.

GTA San Andreas jest produkcją która w dniu premiery może nie cechowała się wspaniałą grafiką, ale miała zdecydowanie to coś. To coś powoduje, że nie jeden gracz słysząc słowa San Andreas podczas oglądania filmu dokumentalnego automatycznie zaczyna myśleć o GTA. Nie ma się czemu dziwić - produkcja ta oferowała bowiem ogromny świat, który można było eksplorować z ziemi, wody bądź powietrza w dodatku bez jakichkolwiek ograniczeń. Jednak nawet największy teren oddany do eksplorację bez odpowiedniej otoczki znudziłby człowieka w kilka godzin. San Andreras potrafiło rozwiązać ten problem poprzez świetnie poprowadzoną fabułę, dzięki której każdy gracz mógł wczuć się w głównego bohatera, poczuć klimat miejskiej aglomeracji, czy tez odpocząć na wsi. Dodatkowo na graczy czekały niezliczone misje dodatkowe, wyścigi czy nawet wprowadzone zostały elementy rodem z The Sims pozwalające na rozwój statystyk bohatera. Właśnie te elementy powodują, że po mimo 9 lat gra nadal przyciąga przed ekrany telewizorów bądź komputerów.

Marzenia z dzieciństwa właśnie się realizują

Tą panią każdy zna
Tą panią każdy zna© rockstargames.com

Kto z nas nie marzył o tym by móc pograć w GTA SA w autobusie, na pikniku bądź na nudnej imprezie u rodziny... Ja nie raz spoglądałem tęsknym wzrokiem na swoją komórkę wyobrażając sobie jak by to było. Niestety było to nie możliwe, jednak nie zdawałem sobie sprawy, że taki dzień nastąpi tak szybko.

Nawet teraz nie jestem w stanie uwierzyć jak bardzo świat mobile się rozwinął. Gra, która w dniu premiery wymagała konsoli bądź drogich komputerów teraz może być odpalana na urządzeniu noszonym w kieszeni. Tym bardziej jest to niesamowite jeśli porównamy pobór prądu jaki jest wymagany do zasilenia urządzeń. Okazuje się bowiem, że " komórka" pobiera ułamek tego co potrzebuje np. PlayStation 2 a pozwala na zabawę w rozdzielczości FHD z poprawioną jakością grafiki.

Najlepszym tego dowodem jest wydanie przez RockStar Games siódmej części GTA na urządzenia mobilne. To właśnie dziś gra została udostępniona na system iOS - tym samym pisząc kolejny rozsiadł w historii mobilnej rozrywki.

GTA na urządzenia mobilne przypominam ma mieć całkowicie zremasterowaną oprawę graficzną oferującą m.in. szczegółowe cienie i wzbogaconą paletę kolorów. Ponadto możemy liczyć na lepiej prezentujące się postacie oraz samochody. Samo sterowanie ma być dostosowane pod ekrany w taki sposób by zabawa była jak najbardziej intuicyjna i satysfakcjonująca. Dla osób które nie mogą, bądź nie uznają przycisków ekranowych producent ma dobrą informację - gra będzie zoptymalizowana do pracy z zewnętrznymi kontrolerami gier ( takim jak wydany niedawno Logitech PowerShell ).

Można już pobierać

Gra została już udostępniona, jednak w tym momencie muszę zmartwić sporą rzeszę osób oczekujących na ten tytuł. Gra dostępna jest bowiem w chwili obecnej dla użytkowników z Nowej Zelandii. Nie jest to duży problem, ponieważ inne kraje będą dodawane w niedługich odstępach czasu. Kolejnym powodem do zmartwień jest fakt dostępności GTA wyłącznie w sklepie App Store. Niestety w tym momencie bokiem wychodzi wielorodność słuchawek z androidem ponieważ twórcy potrzebują trochę więcej czasu na odpowiednią optymalizację gry na ten system. Jednak według informacji od RockStar gra na zielonego robocika ma również pojawić się niebawem, a kolejne urządzenia dodawane będą w aktualizacjach.

Na razie tylko dla iOS
Na razie tylko dla iOS© rubvalves.com

W takim razie kto może już grać? Pomijając fakt chwilowego ograniczenia regionalnego (które ma potrwać góra dzień) miejsce w urządzeniach mogą robić właściciele iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c, iPod Touch 5th gen, iPad 2, 3 oraz 4 generacji, iPad Air, iPad Mini oraz iPad Mini z Retina Displaiy.

Rozmiar pliku wynosi 1,63GB, natomiast cena w Nowej Zelandii wynosi $9.99 ( około $6.99 USD). Urządzenia zgodne z systemem Android bądź Windows Mobile nie zostały podane. Na pocieszenie pozostaje film prezentujący gameplay z gry: [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=M1VbrX2K8tQ[/youtube]

Nie pozostaje mi w tym momencie nic innego jak życzyć świetnej zabawy oraz samych wygranych w Las Venturas .

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także