Gubisz się na rynku smartfonów? Spokojnie, producenci też już nie ogarniają tego bałaganu

Gubisz się na rynku smartfonów? Spokojnie, producenci też już nie ogarniają tego bałaganu27.04.2022 16:38
Gubisz się na rynku smartfonów? Spokojnie, producenci też już nie ogarniają tego bałaganu

Moda na wypuszczanie zylionów wariantów tego samego smartfonu trwa w najlepsze. Nie wiń siebie, jeśli gubisz się w gąszczu urządzeń o zbliżonych nazwach, bo nawet ich producentom zdarza się mieć poważne problemy.

realme właśnie wprowadziło na polski rynek dwa nowe smartfony z linii 9. Aktualnie obejmuje ona modele realme 9, realme 9 5G, realme 9i, realme 9 Pro oraz realme 9 Pro+, a także niedostępne na razie w Polsce realme

9 5G Speed. Wszystkie różnią się od siebie diametralnie, a w zasadzie jedynym wspólnym mianownikiem jest przypisanie ich do jednej serii.

Już na tym etapie oferta jest ciężka do ogarnięcia przez zwykłego zjadacza chleba, a na tym nie koniec zawiłości. realme ma bowiem w zwyczaju wprowadzać do różnych krajów zupełnie różne telefony o dokładnie takich samych nazwach. I tak polski realme 9 5G nie ma nic wspólnego z realme 9 5G, o którym mogłeś już czytać w zagranicznych mediach.

Nawet realme myli już swoje własne smartfony

Jeśli wejdziecie na polską stronę realme, przywita was baner promujący najnowszy model realme 9 5G.

412228196336337452

Po wejściu na witrynę poświęconą temu smartfonowi dzieje się jednak coś dziwnego. Nagle smartfon zmienia swój wygląd, co widać po wysepce aparatu.

412228196336468524
Źródło zdjęć: © realme.com/pl/realme95g

Rozwiązanie zagadki jest proste. W Indiach - gdzie premiera odbyła się wcześniej - realme 9 5G jest innym smartfonem niż w Polsce. Ekipa odpowiedzialna za witrynę przeznaczoną na nasz rynek najpewniej z rozpędu nie podmieniła grafik we wszystkich miejscach. W zasadzie w większości nie podmieniła.

Calutka strona promocyjna zawiera błędne grafiki. Specyfikacja mówi o Snapdragonie 695, ale na zdjęciach widać MediaTeka Dimensity 810. realme chwali się ekranem 120 Hz, a jednocześnie eksponuje grafikę z napisem "90 Hz". Slogan dotyczący 50-megapikselowego aparatu okraszony jest zdjęciem telefonu, na którego obudowie umieszczono "48 Mpix".

412228196336665132
Źródło zdjęć: © realme.com/pl/realme95g

Na całej stronie znajduje się przynajmniej osiem zdjęć przedstawiających zupełnie inny telefon. Dotyczy to nie tylko specyfikacji, ale i wyglądu całego urządzenia.

I jak zwykły zjadacz chleba ma się odnaleźć na rynku smartfonów, skoro nawet producent nie ogarnia swojej oferty?

Nie chcę tutaj krytykować samej idei zasypywania rynku wieloma smartfonami, bo z wielu powodów ma to swoje biznesowe uzasadnienie. No i im większy wybór, tym większa szansa, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie dziwię się też pracownikom odpowiedzialnym za błędy na stronie, bo to nie oni podjęli decyzję o wprowadzeniu na rynek dwóch zupełnie różnych smartfonów o dokładnie takiej samej nazwie.

realme 9 5G (europejska wersja) oraz realme 9 5G (indyjska wersja)
realme 9 5G (europejska wersja) oraz realme 9 5G (indyjska wersja)

Ktoś wyżej musiał zdecydować o zbudowaniu oferty tak skomplikowanej i nielogicznej, że gubią się w niej już nie tylko konsumenci, ale i pracownicy. A to chyba znak, że coś poszło bardzo nie tak.

Zobacz również:

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)