Guild Wars 2 na iPadzie

Guild Wars 2
Guild Wars 2
Zbigniew Kowal

22.09.2010 12:29, aktual.: 22.09.2010 14:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W część pierwszą Guild Wars grałem kilka długich miesięcy. Jest to jedna z najlepszych gier MMO na rynku, która dodatkowo nie pobiera od swoich graczy abonamentu za zabawę po sieci. Nadchodząca część druga powinna być bardzo poważnym konkurentem dla World of Warcraft. Również dlatego, że będzie wspierana przez aplikację dla iPada!

Oczywiście rzecz nie w tym, że firma NC Soft wpadła na pomysł, jak przenieść grę MMO na urządzenia z iOS na pokładzie. Chodzi o wsparcie w postaci aplikacji, która pozwoli być nam w kontakcie z członkami naszego klanu.

Obraz

W przypadku dużych klanów w grach sieciowych niezbędne są wskazówki i porady dla nowych członków. Czasami jednak ciężko odnaleźć współtowarzysza w porze, w której my akurat gramy. Wiadomo, człowiek czasami musi zjeść obiad lub wyskoczyć tu i tam w sprawach życiowych.

Dzięki aplikacji na iPada, nawet gdy nie będzie nas przy komputerze, będziemy mogli wypowiadać się na forum lub brać udział w dyskusji online. Udzielenie informacji, jak ukończyć daną misję, lub nawet wezwanie posiłków będzie dużo prostsze, jeśli skontaktujemy się z członkami klanu za pośrednictwem aplikacji.

Obraz

Będzie to najprawdopodobniej pierwszy przypadek w App Store, w którym producent gry MMO sam wypuści aplikację współpracującą z grą. Oprócz funkcji chatu użytkownik będzie mógł podglądać mapę świata gry, a na niej postępy członków swojego klanu. Co ciekawe, z poziomu programu będziemy mogli również brać udział w aukcjach wewnątrz gry. Niektórzy gracze spędzają tam naprawdę sporo czasu.

Zapewne upłynie trochę wody w rzece, zanim gry MMO w pełni zadomowią się na tabletach. Cieszmy się jednak, że producenci gier doceniają urządzenia Apple’a. Zamierzam przetestować działanie tej aplikacji w momencie jej premiery w App Store. Powinno to nastąpić ok. 2011 roku.

Źródło: cultofmac

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)