Harvard: iOS i WP7 prostsze niż Android i BlackBerry

Harvard: iOS i WP7 prostsze niż Android i BlackBerry09.08.2011 14:30
John Harvard | Flickr
John Harvard | Flickr
Kamil Homziak

Każdy z nas inaczej ocenia obsługę mobilnych systemów operacyjnych: dla jednych wzorem ergonomii jest iOS, dla innych Android, a dla jeszcze innych - Windows Phone 7. Akademicy z Uniwersytetu Harvarda postanowili przeprowadzić badanie na grupie osób, która ze smartfonami nigdy nie miała do czynienia.

Badani mieli samodzielnie wykonać trzy proste zadania: zadzwonić, dodać kontakt do książki telefonicznej oraz wysłać SMS-a. Najsprawniej poszło osobom korzystającym z iPhone'a i Windows Phone 7, najgorzej - z Androida i BlackBerry. Najtrudniejsze okazało się dodanie nowego kontaktu - w tym teście systemy Google i RIM uzyskały zaledwie jeden punkt na pięć możliwych.

Przypuszcza się, że mobilne OS-y Apple'a i Microsoftu mogą być bardziej przyjazne dla użytkowników, ponieważ firmy te mają wieloletnie doświadczenie w produkcji systemów operacyjnych dla pecetów. Wyniki z pewnością nie są też w pełni obiektywne - były przeprowadzone na zbyt małej liczbie osób (choć nie wiadomo dokładnie jakiej), nie wiadomo też, w jakim wieku byli badani. W zestawieniu brakuje też mało popularnego w USA Symbiana. A który system operacyjny Wy uważacie za najbardziej ergonomiczny?

Źródło: Electronista

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)