Oto Health Connect. Aplikacje zdrowotne narobiły bałaganu, więc Google chce go posprzątać

Oto Health Connect. Aplikacje zdrowotne narobiły bałaganu, więc Google chce go posprzątać

Oto Health Connect. Aplikacje zdrowotne narobiły bałaganu, więc Google chce go posprzątać
Miron Nurski
12.05.2022 16:12, aktualizacja: 15.05.2022 12:54

Health Connect to wspólny projekt Google'a i Samsunga, który powinien ucieszyć każdego użytkownika Androida korzystającego z akcesoriów i aplikacji do monitorowania zdrowia.

Bardzo prawdopodobne, że monitorujesz swoją aktywność i zdrowie za pomocą wielu różnych usług, które się wzajemnie nie komunikują. Google jest świadomy, że ciężko jest analizować dane rozbite na wiele aplikacji, dlatego postanowił temu zaradzić.

Google i Samsung prezentują Health Connect: wspólną bazę danych zdrowotnych na Androida

Od strony użytkowej Health Connect jest aplikacją, z której poziomu można będzie zarządzać danymi zdrowotnymi pochodzącymi z różnych aplikacji.

Program ma tworzyć na urządzeniu bezpieczną, zaszyfrowaną bazę danych na temat aktywności fizycznej, snu, tętna, saturacji krwi, wagi, zjedzonych posiłków itp. Jeśli kilka apek dostarcza podobnych danych, użytkownik będzie mógł nadać priorytet konkretnemu programowi.

Obraz

Health Connect umożliwi także synchronizację danych między różnymi platformami zdrowotnymi. Użytkownik sam będzie mógł zdecydować, które dane pochodzące z jednej apki trafią do drugiej apki.

W teorii nowe narzędzie ułatwi użytkownikom ewentualną zmianę ekosystemu. Jeśli ktoś np. przez lata używał zegarków Fitbita, będzie mógł wygodnie przerzucić dane do Google Fit czy Samsung Health.

Health Connect: teraz wszystko w rękach programistów

Testowa wersja Health Connect jest już dostępna w Sklepie Play. U mnie wyświetla jednak komunikat, że żadna z zainstalowanych na moim smartfonie aplikacji zdrowotnych nie jest kompatybilna. A mam ich sporo.

Google zdradził jednak, że pierwsze firmy wyraziły już zainteresowanie programem. Z Health Connect kompatybilne mają być m.in. apki:

  • Samsung Health;
  • Google Fit;
  • Fitbit;
  • MyFitnessPal;
  • Leap Fitness;
  • Withings.

Miejmy nadzieję, że wkrótce lista zostanie rozszerzona i synchronizacja danych ze wszystkich aplikacji fitness stanie się łatwa i przyjemna.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)