Heart of Africa: Secret Files Sam Peters już w App Store

Heart of Africa: Secret Files Sam Peters już w App Store

Heart of Africa: Secret Files Sam Peters już w App Store
Zbigniew Kowal
29.10.2014 17:31, aktualizacja: 29.10.2014 18:31

Mój niedawny wpis na temat The Longest Journey cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony czytelników Komorkomanii, dlatego też dzisiaj mam dla Was informacje na temat kolejnej gry przygodowej. W App Store zadebiutował spin-off serii Secret Files, który powinien przypaść do gustu wielbicielom tego gatunku gier właśnie.

Heart of Africa: Secret Files Sam Peters to kolejna odsłona uznanej serii klasycznych gier przygodowych typu point and click. Pod względem fabuły nie jest to jednak bezpośrednia kontynuacja poprzednich gier (dwójka nie ukazała się w App Store) z cyklu, tylko wspomniany spin-off z nową główną bohaterką.

Obraz

Tym razem wcielamy się w postać tytułowej Sam Peters, reporterki która w poszukiwaniu chwytliwego tematu wyrusza do gorącej Afryki. Pracującej dla magazynu naukowego dziennikarce polecono zbadać bowiem informacje na temat zmian w kodzie genetycznym zwierząt wodnych z jeziora Bosumtwi.

Zadanie to jednak nie będzie tak proste jak by się mogło wydawać. Według legend miejscowego plemienia, tamtejszą dżunglę zamieszkują humanoidalne istoty wysysające krew z ciał upolowanych ofiar. Dziennikarka musi zatem zdecydować jak daleko może się posunąć, aby zdobyć upragniony temat na okładkę najnowszego wydania swojego magazynu.

Obraz

Pod względem technicznym mamy tutaj do czynienia z klasyczną przygodówką. Eksplorujemy różne lokacje, rozmawiamy z wieloma postaciami niezależnymi, łączymy ze sobą różne przedmioty i zastanawiamy się w których miejscach można ich użyć. Nie brakuje również szeregu logicznych zagadek, które trzeba rozwiązać aby posuwać fabułę gry do przodu.

Na uwagę zasługuje bardzo ładna oprawa graficzna. Podobnie jak to miało miejsce w Secret Files Tunguska, tutaj również producent zdecydował się użyć prerenderowanych, dwuwymiarowych teł na które nałożono bardzo ładne modele postaci stworzone w pełnym 3D. Całość prezentuje się bardzo okazale, w szczególności gdy uruchomimy grę na iPadach wyposażonych w Retinę.

Heart of Africa: Secret Files Sam Peters można pobrać z App Store uprzednio płacąc 2,69 euro. Uwaga jednak, część fanów zwraca uwagę na to, że chociaż przygody Sam Peters potrafią wciągnąć, to cała gra nie jest zbyt długa. Warto wziąć to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Miłego grania!

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)