Hearthstone: Heroes of Warcraft - nowy hit Blizzarda wchodzi na urządzenia mobilne

Hearthstone: Heroes of Warcraft - nowy hit Blizzarda wchodzi na urządzenia mobilne
04.04.2014 09:22
Hearthstone: Heroes of Warcraft - nowy hit Blizzarda wchodzi na urządzenia mobilne
Mateusz Żołyniak
Mateusz Żołyniak

Nowy hit Blizzarda powoli trafia na pierwsze urządzenia mobilne. Na razie dostęp do niego jest ograniczony, ale wkrótce Hearthstone: Heroes of Warcraft powinni dostać wszyscy właściciele iPadów.

O planach wprowadzenia karcianki Blizzarda na urządzenia mobilne pisałem w osobnym tekście, w którym w skrócie przedstawiałem jej założenia. Twórcy nie podawali konkretnej daty debiutów poszczególnych wersji tytułu (iPad, iPhone, Android), ale wiadomo już, że długo nie powinniśmy czekać.

Hearthstone: Heroes of Warcraft w wersji na iPada pojawił się już bowiem w App Store. Na razie grę mogą pobierać użytkownicy z Kanady, Nowej Zelandii i Australii, ale w ciągu kilku tygodni dostępność produkcji Blizzarda powinna wzrosnąć.

Mike Morhaime:

... zauważyliśmy, że sporo osób czeka na wersję na iPada. Zamiast udostępniać im ją indywidualnie, postanowiliśmy dać wszystkim znać, że globalne wprowadzanie gry się rozpoczęło i wkrótce powinna być dostępna dla wszystkich.

Blizzard na tym oczywiście nie poprzestanie. Trwają zaawansowane prace nad uniwersalną wersją Hearthstone'a na system iOS, a w ciągu kilku kolejnych miesięcy powinno pojawić się także wydanie na urządzenia z Androidem. Twórcy pracują nawet nad edycją dla tabletów opartych na Windowsie RT, takich jak Microsoft Surface czy Nokia Lumia 2520.

Obecnie karcianka dostępna jest na komputery z Windowsem i Maki i cieszy się dużym zainteresowaniem. Twórcy zdradzili, że w grze zarejestrowało się już ponad 10 mln osób.

Ja jeszcze nie miałem okazji dłużej pograć w grę Blizzarda, ale z pewnością niebawem się to zmieni. Zachęca mnie mnogość taktyk, różnorodność kart i duża grywalność. Minusem są mikropłatności, ale z pewnością nie przeszkodzą one grze w staniu się hitem.

Graliście już w Heartstone: Heroes of Warcraft? Jakie są wasze wrażenia?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)