Helikopter w ogniu? Nie, to tylko iPhone [aktualizacja]

Zwłoki iPhone'a 4 (fot. Thinq)
Zwłoki iPhone'a 4 (fot. Thinq)
Kamil Homziak

01.12.2011 15:15, aktual.: 01.12.2011 16:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak wiadomo, skomplikowane gadżety elektroniczne mają to do siebie, że czasami się psują. Ten przykry incydent przytrafił się niedawno pewnemu Australijczykowi, będącemu użytkownikiem iPhone'a 4.

Siedział on wygodnie w fotelu w samolocie z Lismore do Sydney, gdy nagle jego iPhone 4 dokonał żywota, a współpasażerowie zobaczyli znaczną ilość gęstego dymu oraz czerwonawą poświatę. Na szczęście, nikomu nic się nie stało, a jabłkowy telefon został ujarzmiony pianą gaśniczą.

Z przeprowadzonego śledztwa wynika, że wadliwa mogła być bateria, która miała wady fabryczne lub została naładowana w niewłaściwy sposób. Telefon (a w zasadzie to, co z niego zostało) przekazano do dalszej analizy do Australijskiego Biura Bezpieczeństwa Transportu. Możliwe, że w śledztwo zaangażowani zostaną też lokalni inżynierowie Apple'a.

Czy to, co przydarzyło się w Australii, to odosobniony przypadek czy zapowiedź problemów, jakie mogą dotknąć większą grupę użytkowników iPhone'a 4. Trzeba poczekać na wyniki dochodzenia i oficjalny komentarz Apple'a. Tego typu awarie nie powinny przyczynić się do spadku sprzedaży produktów z nadgryzionym jabłuszkiem - popsuć może się wszystko, a błędy w procesie produkcyjnym od czasu do czasu przytrafiają się praktycznie każdemu gigantowi elektronicznemu.

Aktualizacja

Okazuje się, że Australia to niejedyne miejsce, gdzie w ostatnich dniach płoną iPhone'y. Kolejny taki przykry incydent miał miejsce w Brazylii - telefon był podłączony na noc do ładowarki, gdy nagle zaczął się dymić i iskrzyć. Leżał mniej niż 30 cm od twarzy pogrążonego we śnie właściciela. Te dwa przypadki to czysty zbieg okoliczności czy jednak zapowiedź problemu z baterią?

Szczątki brazylijskiego iPhone'a (fot. blogdoiphone.com)
Szczątki brazylijskiego iPhone'a (fot. blogdoiphone.com)

Źródło: ThinPC Mag

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)