Crossy Road- czyli jak zarobić milion dolarów na darmowej grze

Crossy Road- czyli jak zarobić milion dolarów na darmowej grze

Crossy Road- czyli jak zarobić milion dolarów na darmowej grze
Marek Pruski
17.01.2015 15:36, aktualizacja: 17.01.2015 16:36

Crossy Road tydzień temu zagościło w Google Play i ma się świetnie. Bardzo dobra średnia ocen oraz pozytywne opinie użytkowników skłaniają do pobrania aplikacji. Czy zabawa w przechodzenie przez ulicę może być fajna?

Remake kultowego Froggera na arcade – tak na Crossy Road mówi wielu graczy. Trudno się z nimi nie zgodzić. Twórcy ze studia Hipster Whale, połączyli tytuł, do którego wielu użytkowników podchodzi sentymentalnie z stylistyką Flappy Bird i powstał z tego bardzo przyjemny i popularny endless arcade hopper.

Crossy Road - Gameplay Launch Trailer (By Hipster Whale)

Rozgrywka

Kluczem do sukcesu gier takich jak Flappy Bird czy Subway Surfers jest ich prostota – jedyne co musimy robić to uzyskać jak najwyższy wynik. Tak jest również w przypadku Crossy Road. Sterujemy postacią, która ma przechodzić wszerz ruchliwej drogi, rzeki oraz torów. Trzeba przy tym uważać, żeby nie zostać w tyle –wtedy przyleci wielki ptak i porwie naszego bohatera.

Obraz

W grze jedno jest pewne – prędzej piekło zamarznie niż ujrzymy koniec naszej wędrówki. Manewrujemy na boki, do przodu i do tyłu, a z każdym skokiem poziom trudności wzrasta. Poszerzają się drogi, coraz rzadziej występują pasy zieleni, auta jeżdżą szybciej, pociągów jest więcej, a kłody, które pływają na rzece są coraz mniejsze.

Postaci jest dużo. Od kurczaka, przez owcę, na psie najpopularniejszego YouTubera kończąc. Każdą z nich możemy kupić przez mikropłatności, możemy ją też wygrać w maszynie losującej. Tam po oddaniu 100 monetek zebranych w trakcie gry, dostaniemy bonus, jakim może być postać. Dodatkowo co 6 godzin dostajemy bonus w postaci "niespodzianki".

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/4]

Wybór bohatera pełni tylko funkcję estetyczną. Choć faktycznie – gra jednorożcem, za którym snuje się tęcza dostarczy więcej rozrywki niż zwykłą nudną pchłą. Do każdej postaci przyporządkowana jest również sceneria, dźwięki oraz jakieś charakterystyczne zachowania, np. Frankenstein widzi monochromatycznie, a wściekły czarodziej od czasu do czasu spali jakieś drzewo.

Crossy Road jest bardzo tolerancyjne – niezależnie od orientacji ekranu, dopasuje się do niego. Poza tym mamy opcję oszczędzania baterii oraz możliwość wyłączenia cieni, co według mnie jest dużym plusem. Gra jest kolorowa, przyjemna dla oka, a sama rozgrywka dostarcza dużo frajdy

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/8]

Zyski

Gra sama w sobie jest darmowa. Nie oznacza to jednak, że twórcy nie czerpią z niej korzyści. Na próżno szukać tu reklam typu „Masz WIRUSA!: USUŃ!” Studio wyszło z założenia, że trzeba dać wszystkim takie same możliwości i pozwolić grać w pełni za darmo, niezależnie od platformy. Ci, którzy będą chcieli kupić postać – kupią ją za pieniądze. Ci, którzy nie chcą wydawać pieniędzy, mogą zobaczyć reklamę i dostać 20 monetek – fajnie? Jak dla mnie rozwiązanie idealne, a zespół odniósł się do tego tak:

Nie chcieliśmy wprowadzać konsumpcyjnych zakupów (takich, które zużywają się i trzeba je uzupełniać - przyp. red.), chcieliśmy zrobić coś, za co każdy będzie mógł trochę zapłacić, jeśli będzie chciał, ale żeby ciągłe płacenie nie było konieczne.

W App Store liczba pobrań przekroczyła 10 milionów po 2 miesiącach, a w Sklepie Play w pierwszy weekend grę pobrano na ponad milion urządzeń. Studio z samych reklam wideo zarobiło milion dolarów. Całkiem przyzwoity wynik jak na 3 miesiące od startu.

Jeśli ktoś dał tej grze 1 gwiazdkę, to pewnie z zazdrości, że kilkuosobowe studio Hipster Whale potrafi tak ciekawie odświeżyć wspomnienia wielu z nas. Gra wciąga, a dodatkowa rywalizacja ze znajomymi może zająć na kilka długich godzin. Pobierajcie i dajcie znać w komentarzach czy zabawa w przechodzenie przez ulicę podoba wam się tak jak mi.

PLUSY:

[plus] Darmowa

[plus] Kolorowa

[plus] Tryb oszczędzania energii

[plus] Zróżnicowane postacie

[plus] Grywalność

[plus] Możliwość gry w każdej orientacji ekranu

Minusy:

[minus] brak

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)