Historia lubi się powtarzać. Premiera Nokii 9.3 PureView ponownie opóźniona

Historia lubi się powtarzać. Premiera Nokii 9.3 PureView ponownie opóźniona

Fanowski koncept Nokii 9.3 PureView
Fanowski koncept Nokii 9.3 PureView
Źródło zdjęć: © Concept Creator / LetsGoDigital.org
Miron Nurski
26.11.2020 16:47, aktualizacja: 26.11.2020 18:45

Nowego flagowca Nokii raczej nie ujrzymy w tym roku.

Fotograficzna i flagowa Nokia 9 PureView zadebiutowała w lutym 2019 roku. Jak zapewne pamiętacie, premiera - według licznych przecieków - była wielokrotnie przekładana, co doprowadziło do kilku absurdów.

Po pierwsze - smartfon napędzany był przez Snapdragona 845, czyli procesor, który we flagowcach konkurencji stosowany był rok wcześniej i który zdążyła się już doczekać oficjalnego następcy.

Po drugie - kilka miesięcy przed Nokią 9 PureView zadebiutowała Nokia 8.1, więc już sama nazwa wskazywała na to, że najpewniej miała pojawić się dużo wcześniej.

Po trzecie - smartfon swoim wzornictwem nawiązywał do znacznie starszych smartfonów konkurencji.

Nokia 9 PureView
Nokia 9 PureView

Najwidoczniej teraz podobny los spotyka kolejną generację, umownie nazywaną Nokią 9.3 PureView.

Nokia 9.3 ma się pojawić dopiero w 2021 roku

Takie informacje podaje Nokia anew, a potwierdzenie pochodzi ponoć od źródeł powiązanych z producentem. Aktualne plany zakładają ponoć premierę w bliżej nieokreślonym terminie w pierwszej połowie 2021.

Przypomnę, że początkowo była mowa o sierpniu lub wrześniu 2020, po czym premiera została ponoć przesunięta na listopad. Kilka tygodni temu mówiło się o przesunięciu pokazu na końcówkę roku, ale i te plany zostały najwidoczniej z jakiegoś powodu anulowane.

Wiele wskazuje więc na to, że Nokia przetrwa rok 2020 bez flagowca z prawdziwego zdarzenia. Aktualnie najmocniejszymi smartfonami marki pozostają wspomniana Nokia 9 PureView oraz Nokia 8.3 5G.

Według przecieków, model 9.3 będzie smartfonem o fotograficznych aspiracjach. Mówi się m.in. o poczwórnym aparacie i nagrywaniu 8K.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)