Historia lubi się powtarzać. Premiera Nokii 9.3 PureView ponownie opóźniona

Historia lubi się powtarzać. Premiera Nokii 9.3 PureView ponownie opóźniona26.11.2020 16:47
Fanowski koncept Nokii 9.3 PureView
Fanowski koncept Nokii 9.3 PureView
Źródło zdjęć: © Concept Creator / LetsGoDigital.org

Nowego flagowca Nokii raczej nie ujrzymy w tym roku.

Fotograficzna i flagowa Nokia 9 PureView zadebiutowała w lutym 2019 roku. Jak zapewne pamiętacie, premiera - według licznych przecieków - była wielokrotnie przekładana, co doprowadziło do kilku absurdów.

Po pierwsze - smartfon napędzany był przez Snapdragona 845, czyli procesor, który we flagowcach konkurencji stosowany był rok wcześniej i który zdążyła się już doczekać oficjalnego następcy.

Po drugie - kilka miesięcy przed Nokią 9 PureView zadebiutowała Nokia 8.1, więc już sama nazwa wskazywała na to, że najpewniej miała pojawić się dużo wcześniej.

Po trzecie - smartfon swoim wzornictwem nawiązywał do znacznie starszych smartfonów konkurencji.

Nokia 9 PureView
Nokia 9 PureView

Najwidoczniej teraz podobny los spotyka kolejną generację, umownie nazywaną Nokią 9.3 PureView.

Nokia 9.3 ma się pojawić dopiero w 2021 roku

Takie informacje podaje Nokia anew, a potwierdzenie pochodzi ponoć od źródeł powiązanych z producentem. Aktualne plany zakładają ponoć premierę w bliżej nieokreślonym terminie w pierwszej połowie 2021.

Przypomnę, że początkowo była mowa o sierpniu lub wrześniu 2020, po czym premiera została ponoć przesunięta na listopad. Kilka tygodni temu mówiło się o przesunięciu pokazu na końcówkę roku, ale i te plany zostały najwidoczniej z jakiegoś powodu anulowane.

Wiele wskazuje więc na to, że Nokia przetrwa rok 2020 bez flagowca z prawdziwego zdarzenia. Aktualnie najmocniejszymi smartfonami marki pozostają wspomniana Nokia 9 PureView oraz Nokia 8.3 5G.

Według przecieków, model 9.3 będzie smartfonem o fotograficznych aspiracjach. Mówi się m.in. o poczwórnym aparacie i nagrywaniu 8K.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)