Hołd dla Steve'a [wideo]

Hołd dla Steve'a [wideo]
Wojtek Mazurkiewicz

10.10.2011 07:48, aktual.: 10.10.2011 09:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Myślę, że wszyscy odczuwamy jeszcze ból po stracie jednego z najlepszych wizjonerów świata. Nie oznacza to jednak, że trzeba porzucić obowiązki i pogrążyć się żałobie. Zapaleni fani Apple'a postanowili wykorzystać ten czas na oddanie hołdu Steve'owi i sami prześcigają się w pomysłach na jak najlepsze pożegnanie założyciela firmy z Cupertino.

Jeżeli ktoś z Was (w co szczerze wątpię) włączył dziś lokalną stację radiową San Francisco 997, to najprawdopodobniej usłyszał już piosenkę ku czci Steve'a. Hołd ten to nic innego jak remix Sketchomatic piosenki "Fly" Nicki Minaj. Do oryginalnej linii melodycznej tego utworu zostało dodane parę maksym i mądrości, które pozwolą lepiej pojąć śmierć i pogodzić się z odejściem Jobsa. Na samym początku usłyszymy:

No one wants to die, but death is the one destination we all share.

Co oznacza dokładnie to samo, co Steve powiedział w czasie swojej przemowy na uniwersytecie Stanford:

Nikt nie chce umrzeć [...], ale śmierć to cel, do którego wszyscy zmierzamy.

Jeśli nadal nie możecie zaakceptować odejścia mistrza marketingu z Cupertino, słowa te mogą być pewnego rodzaju wyjaśnieniem i pokrzepieniem w tych trudnych chwilach. Tutaj możecie posłuchać przeróbki. Dla tych, którzy jeszcze nie natrafili w Sieci na przemówienie z 2005 roku, mamy wideo z polskimi napisami.

Co myślicie na temat takiego oddania hołdu twórcy Apple'a? Były już kondolencje graficzne, muzyczne, co teraz? Może Wy macie jakieś ciekawe pomysły, jak pożegnać Steve'a? W końcu Jobs uwielbiał nowatorskie i nietuzinkowe rozwiązania...

Źródło: CultofMac

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)