Honor liderem internetowej sprzedaży smartfonów w Chinach

Honor liderem internetowej sprzedaży smartfonów w Chinach

Honor liderem internetowej sprzedaży smartfonów w Chinach
Honor liderem internetowej sprzedaży smartfonów w Chinach
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek
15.07.2019 13:24, aktualizacja: 15.07.2019 17:58

Rynek smartfonów w Chinach wygląda nieco inaczej niż w Europie, głównie za sprawą rodzimych marek. Potwierdzają to najnowsze statystyki, według których to Honor jest producentem, który w ostatnim czasie sprzedał przez internet najwięcej smartfonów.

Najlepsza internetowa sprzedaż Honora w ostatnim czasie w Chinach może być zaskakująca. Jak wynika ze statystyk Counterpoint, na które zwraca uwagę serwis Gizchina, na drugim i trzecim miejscu uplasowały się kolejno firmy Xiaomi oraz Huawei.

W kontekście zestawienia warto zwrócić uwagę, że Honor jest marką związaną z Huawei na podobnej zasadzie jak Redmi z Xiaomi – tutaj rozdzielenie marek nastąpiło stosunkowo niedawno.

Sprzedaż internetowa smartfonów w Chinach w pierwszym kwartale 2019 roku
Sprzedaż internetowa smartfonów w Chinach w pierwszym kwartale 2019 roku© Counterpoint/Gizchina

Jak wskazują liczby, w pierwszym kwartale 2019 roku w Chinach aż 24 proc. wszystkich smartfonów sprzedanych przed internet stanowiły urządzenia marki Honor. Dla porównania smartfony Apple (4. miejsce w zestawieniu) kupiło w ten sposób w Chinach tylko 10 proc. klientów.

Honor chce zaskoczyć klientów nowym urządzeniem

Wiele wskazuje na to, że pozycja Honora może się jeszcze bardziej umocnić, choć w tym przypadku nie ma pewności, czy mówimy o rynku smartfonów.

Niedawno producent zaprezentował bowiem zaproszenie na prezentację sprzętu "nowej kategorii". Na razie nie wiadomo, co może nim być, ale wszystko wskazuje na to, że Honor chce zostać zapamiętany z tej premiery na lata.

Oprócz tego czekamy na premierę modelu Honor 9X. To urządzenie ma się pojawić na rynku w dwóch wersjach. Mocniejsza, z dopiskiem "Pro" ma mieć potrójny główny aparat. Premierę urządzenia zaplanowano na 23 lipca.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)