HP: "nie kupiliśmy Palma, by wchodzić w smartfony" [aktualizacja]

HP: "nie kupiliśmy Palma, by wchodzić w smartfony" [aktualizacja]04.06.2010 10:23
HP: "nie kupiliśmy Palma, by wchodzić w smartfony" [aktualizacja]
Paweł Żmuda

O sprzedaży Palma możnaby napisać książkę. Koniec końców, na zakup amerykańskiego producenta zdecydowała się firma HP. Decyzja firmy zapowiadała się ciekawie. Wielu liczyło na pojawienie się w szerokiej ofercie coraz lepszych smartfonów powstałych we współpracy Palma z HP. Niestety, Mark Hurd, prezes Hewlett-Packard, rozwiewa nasze nadzieje.

"Nie kupiliśmy Palma, by podbijać rynek smartfonów. Powtarzam to ludziom, jednak wielu nie słucha. Zakup Palma to zakup własności intelektualnych. WebOS jest świetnym systemem do pracy w Sieci. W portfolio HP mamy wiele sprzętów, które mogą skorzystać z nowej platformy. Stworzymy jednolite środowisko dla naszych sprzętów. To wartościowy zakup"

Stanowisko HP jest smutne dla fanów komórkowych sprzętów, jednak należy je zrozumieć. Nikt nie będzie porywać się z motyką na słońce, tylko po to, by zadowolić niewielką grupę użytkowników. Chodzi o pieniądze. To przecież biznes.

Aktualizacja: Wypowiedź Hurda była nieco nietrafiona i zmusiła firmę do małego sprostowania. HP zapewnia dziś, że w przyszłości powstaną kolejne smartfony z webOS, a szef wcale nie miał na myśli tego, co powiedział...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)