HP Veer, Pre 3 i TouchPad oficjalnie - pierwsze wrażenia i hands-ony

HP Veer, Pre 3 i TouchPad oficjalnie - pierwsze wrażenia i hands-ony

HP Veer, Pre 3 i TouchPad oficjalnie - pierwsze wrażenia i hands-ony
Jakub Płaza
15.02.2011 13:30, aktualizacja: 15.02.2011 14:30

Jednym z najciekawszych stoisk na Mobile World Congress 2011 mogło pochwalić się HP, czyli niegdyś Palm. Producent oficjalnie zaprezentował dwa smartfony – HP Veer i HP Pre 3 - oraz tablet – HP TouchPad. Wszystkie powinny być dla nas wyjątkowo interesujące z pewnego względu, ale o tym w dalszej części wpisu.

Obraz

Redaktorzy Engadget, którzy mieli go w swoich rękach, rozpływają się w zachwytach. To niewielkie urządzenie ma w sobie niesamowitą moc, dobry ekran i klawiaturę. Wykonanie jest solidne i nie można się do niego przyczepić. Poniżej znajdziecie wideo z krótką prezentacją.

HP Pre 3

Obraz

Ponadto oferuje on: aparat 5 Mpix (z autofokusem, lampą błyskową LED i możliwością nagrywania wideo w jakości HD), ulokowaną na przednim panelu kamerkę do wideorozmów, funkcję Hotspotu WiFi, łączność WiFi w standardach a/b/g/n, Bluetooth, A-GPS, 3G z HSPA+, 512 MB pamięci RAM oraz baterię o pojemności 1230 mAh. Całość działa pod kontrolą systemu operacyjnego webOS 2.2.

Pierwsi testerzy są z niego bardzo zadowoleni. Chwalą głównie wykonanie – obudowę, jakość klawiatury QWERTY i mechanizm jej rozsuwania. Podobnie jest z jakością wyświetlanego obrazu. Ogólne wrażenia są na plus, a Pre 3 może być ciekawą alternatywę dla urządzeń pokroju BlackBerry Troch. Poniżej znajdziecie wideo z krótką prezentacją.

HP TouchPad

Obraz

Touch-to-share

Technologia jest ciekawa i niespotykana. Na pytania o względy praktyczne każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Dostępność

Wszystkie opisane tutaj premiery są szalenie ciekawe i godne uwagi. Przemawia z nim świetna specyfikacja i równie dobre wykonanie. Co z cenami i dostępnością?

Na razie nie znamy cen i dokładnych dat premiery wyżej opisanych urządzeń. Wiemy natomiast, że HP Veer zadebiutuje "na wiosnę" tego roku, a HP Pre 3 i TouchPad kilka miesięcy później – latem. Dla nas szczególnie interesujące jest to, o czym napomknąłem na wstępie – dostępność. Otóż HP działa na nieco innej zasadzie niż miał to w zwyczaju Palm. Najnowsze urządzenia mogą pracować w europejskich sieciami, a co za tym idzie – będą dostępne w sprzedaży na Starym Kontynencie. Oznacza to, że istnieją całkiem duże szanse na to, że HP Pre 3 i Veer pojawią się w ofertach naszych operatorów.

Mam z związku z tym pytanie: w jakim stopniu bylibyście zainteresowani kupnem opisanych tutaj urządzeń?

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)