Palm sprzedany: HP wraca na rynek komórkowy [aktualizacja]

Palm sprzedany: HP wraca na rynek komórkowy [aktualizacja]

Fot. SXC.hu
Fot. SXC.hu
Paweł Żmuda
29.04.2010 13:53, aktualizacja: 29.04.2010 15:53

Plotki o sprzedaży amerykańskiego Palma pojawiały się już od dawna. Na liście potencjalnych kupców znajdowały się takie firmy jak HTC i Lenovo. Nareszcie jednak możemy uciąć wszelkie spekulacje. Przedstawiciele Palma podpisali właśnie umowę na mocy której już wkrótce, w posiadanie firmy odpowiedzialnej za rozwój systemu webOS wejdzie Hewlett-Packard.

Starania specjalistów z Goldman Sachs i Qatalyst Partners odniosły wreszcie skutek. Amerykańska firma kojarzona zwykle ze sprzętem komputerowym, zapłaci za Palma ponad 1,2 miliarda dolarów, co znaczy, że przedstawiciele HP zgodzili się wyłożyć o około 20% więcej, niż faktyczna wartość przejmowanej spółki. Transakcja ma zostać sfinalizowana do 31 lipca bieżącego roku.

Zarówno Hewlett-Packard jak i Palm mają za sobą niepowodzenia na rynku mobilnych urządzeń. O linii palmtopów iPAQ wprowadzonych na rynek pod marką Compaq lepiej nie wspominać. Palm nie radził sobie lepiej. Mimo, że platforma webOS z powodzeniem może konkurować z liderami rynku, telefony amerykańskiej produkcji zostały entuzjastycznie przyjęte jedynie w ich rodzimym kraju. Miejmy nadzieję, że połączone siły obydwu producentów zaowocują naprawdę ciekawymi rozwiązaniami.

Aktualizacja: na stronach Wall Street Journal pojawiła się korespondencja szefa Palma - Jon'a Rubinstein'a, przesłana do pracowników krótko po podpisaniu umowy z HP. "Rozpoznawalna na całym świecie firma HP, pozwoli nam uzyskać szeroki dostęp do zasobów niezbędnych do rozszerzenia zasięgu platformy webOS. Podczas procesu przejęcia musimy skoncentrować się na naszych priorytetach - zwiększeniu sprzedaży i zadowolenia klientów, a także dalszej pracy nad wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań", czytamy w korporacyjnej korespondencji. Wygląda na to, że szefowie Palma są zadowoleni z kontraktu. Ciekawe, jak z pracownikami.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)