HTC 1: niesamowity koncept Androida

HTC 1: niesamowity koncept Androida
Paweł Żmuda

13.07.2010 14:46, aktual.: 13.07.2010 16:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Sieci pojawił się niedawno najnowszy projekt designera Andrew'a Kim'a. Projektant postanowił stworzyć nowy telefon firmy HTC. W wyniku intensywnych prac powstało dzieło, które powinno doczekać się realizacji. Popatrzmy na szczegóły.

Przed rozpoczęciem prac, Kim stwierdził, że high-endowe modele telefonów HTC powinny wyróżniać się od reszty oferowanych komórek. Dodatkowo projektant zauważył, że zewnętrzny wygląd smartfonów dostępnych na rynku nie współgra z wyglądem samych systemów. W głowie designera pojawił się pomysł zmiany tego stanu rzeczy. Powstał koncept urządzenia minimalistycznego i funkcjonalnego, a przy tym bardzo eleganckiego.

Obraz

HTC 1 to połączenie minimalistycznej filozofii Apple z kilkoma rewolucyjnymi pomysłami. Projektant chciałby, by komórka wykonana została z mosiądzu ze srebrnymi wstawkami. Dodatkowo sprzęt miałby być wyposażony w dwa głośniki transmitujące głos podczas połączeń, a nawet lampę emitującą promieniowanie UV podczas ładowania tak, by sprzęt był zawsze czysty i higieniczny. Dodatkowo obudowa HTC One jest ruchoma, tak by smartfon mógł szybko zamienić się w stacjonarny zegarek.

Obraz

Zmianie uległ także wygląd nakładki HTC Sense. W odświeżonej wersji ascetyczny wręcz koncept idealnie współgra z obudową samego urządzenia. Głównym założeniem designera była możliwość obsługi wszystkich funkcji tylko jednym palcem.

Obraz

Jak to zwykle bywa w przypadku przeróżnych konceptów, smartfon HTC 1 prawdopodobnie nie trafi nigdy do produkcji i sprzedaży. Szkoda. Miejmy jednak nadzieję, że firma HTC przynajmniej zainteresuje się pomysłem Kim'a i postanowi co nieco z niego zaczerpnąć. Ciekawe jak wyglądałyby telefony, gdyby to właśnie tacy projektanci zajęli się ich designem.

Dzięki Raszlo za podesłanie linka.

Źródło: komentarze

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)