HTC 10 coraz bliżej. Wyciekają zrzuty z nowego interfejsu Sense 8

HTC 10 coraz bliżej. Wyciekają zrzuty z nowego interfejsu Sense 8

Prawdopodobny wygląd HTC 10
Prawdopodobny wygląd HTC 10
Mateusz Żołyniak
08.04.2016 16:24, aktualizacja: 08.04.2016 18:48

O specyfikacji technicznej nowego smartfona Tajwańczyków wiemy już niemal wszystko, a teraz poznaliśmy wygląd nowej wersji ich nakładki na Androida.

Qualcomm potwierdza obecność Snapdragona

We wtorek, 12 kwietnia HTC zaprezentuje następcę One M9. Liczne wycieki sprawiły, że o modelu, który oznaczony będzie cyfrą "10", wiemy naprawdę wiele. Dzięki danym z programu GFXBench poznaliśmy jego prawdopodobną specyfikację, a informacje z Geekbench mówią wiele o zastosowanym układzie. W teście mierzącym wydajność pojedynczych rdzenie HTC 10 zdobył 2287 punktów, a w teście wszystkich rdzeni - 5275 punktów.

Wyniki modelu HTC 10 w teście GeekBench
Wyniki modelu HTC 10 w teście GeekBench© geekbench

Osiągi te jasno wskazują, że w urządzeniu znajduje się mocny układ Snapdragon 820. To, czego można było spodziewać się od dawna, potwierdził również sam Qualcomm. Firma na Twitterze pochwaliła się, że jej rozwiązanie trafiło na pokład nadchodzącego flagowca HTC.

Sporą niespodzianką może być za to wzmianka o optycznej stabilizacji obrazu. Okazuje się, że w HTC 10 będzie miał ją nie tylko główny aparat, ale i przednia kamerka do zdjęć selfie. Takie informacje ujawnił na Twitterze fotograf Kisha Bari, który został zatrudniony przez Tajwańczyków do promocji nowego urządzenia.

Zapowiedź aparatu do selfie z OIS w HTC 10
Zapowiedź aparatu do selfie z OIS w HTC 10© gsmarena

Inne elementy wyposażenia, które wyciekły m.in. ze wspomnianego programu GFXBench, znajdziecie w poniższej tabelce. Jasno wynika z niej, że sprzęt HTC nie będzie miał czego wstydzić się na tle innych tegorocznych flagowców.

Co wiemy o nowym Sense?

To, czego z pewnością nie będzie oferować konkurencja, to charakterystyczna nakładka Sense UI. HTC w ubiegłym roku nie zdecydowało się na jej gruntowne odświeżenie, ale - jak mówi stare przysłowie - co się odwlecze to nie uciecze.

Zrzuty ekranu z nowego interfejsu HTC Sense 8
Zrzuty ekranu z nowego interfejsu HTC Sense 8© kkj.cn/weibo

Powyżej możecie zobaczyć pierwsze zrzuty ekranu z modelu HTC 10, które prezentują nową, oznaczoną numerem "8" wersję Sense UI. Będąc bardziej konkretnym - widać na nich nową funkcję "freestyle layouts", która pozwala na rozbudowaną personalizację ekranu głównego. Użytkownicy będą mogli dowolnie układać ikony aplikacji (nie tylko w siatce) oraz edytować ich wygląd w ten sposób, aby dobrze komponowały się z tapetą.

Podobne możliwości dają launchery Apex i Nova, ale do tej pory żaden z producentów nie zdecydował się na dodanie jej w standardzie. Szkoda, bo to, co zobaczyłem na powyższych zrzutach, bardzo mi się spodobało. Liczę, że HTC zadba o dobrą integrację tej opcji z systemem i da użytkownikom możliwość tworzenia własnych kompozycji (lub sporą ich liczbę do wyboru).

Sugerowana cena

HTC 10 w sprzedaży na pierwszych rynkach (m.in. na Tajwanie) ma pojawić się już 15 kwietnia. Podstawowy wariant urządzenia z 32 GB pamięci ma kosztować 22900 nowych tajwańskich dolarów, co w przeliczeniu daje ok. 2650 zł. Model z dwa razy większą pamięcią wyceniany jest na 2 tys. TWD więcej (ma kosztować ok. 2890 zł). Flagowiec z pewnością podobnie wyceniony będzie w Polsce.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)