HTC Desire 820 ma być pierwszym 64-bitowym Androidem

HTC Desire 820 ma być pierwszym 64‑bitowym Androidem

Koncept HTC Two
Koncept HTC Two
Mateusz Żołyniak
26.08.2014 12:31, aktualizacja: 26.08.2014 15:25

Być może już wkrótce powitamy pierwszego Androida, który wyposażony zostanie w 64-bitowy procesor.

Zapowiedź Desire 820
Zapowiedź Desire 820© weibo

Opublikowane w Chinach zwiastuny sugerują, że nowy smartfona na rynku pojawi się jako Desire 820, o czym wspominałem w jednym z wcześniejszych wpisów. HTC do tego stara się dać do zrozumienia, że model ten będzie innowacyjny. Nietrudno domyślić się, że tajwańskiej firmie najprawdopodobniej chodzi o wykorzystanie po raz pierwszy na androidowym rynku 64-bitowego procesora. Zastosowaną jednostką będzie nowe rozwiązanie Qualcomma, co zresztą potwierdzili przedstawiciele amerykańskiej firmy we wpisie na jednym z serwisów społecznościowych.

Zamieścili oni notkę, która zapowiada rychłe pojawienie się pierwszego smartfona z ośmiordzeniowym, 64-bitowym układem. Hashtag #615 zdradza od razu, że chodzi o Snapdragona 615. Jest to jednostka z ośmioma rdzeniami Cortex-A53 (ARMv8), z których cztery taktowane są z częstotliwością do 1,8 GHz, a maksymalne taktowanie czterech pozostałych zostało ograniczone do 1 GHz (mają działać przy mniej wymagających czynnościach). MSM8939 to również nowa grafika Adreno 405 i pełny zestaw zintegrowanych modułów łączności w tym LTE. Snapdragon 615 został wykonany w procesie 28 nm (LP) i ma 64-bitowe kontrolery pamięci.

Obraz

Jakby tego było mało, Qualcomm zamieścił również grafiką, na której widoczny jest szkic nowego smartfona. Idealnie pasują on do opublikowanego przez HTC renderu z widocznym fragmentem obudowy nadchodzącego produktu.

Obraz

Wszystko wskazuje więc, że wkrótce doczekamy się pierwszego Androida, który ma 64-bitowy układ. Nieco dziwi, że ma być on zaprezentowany we wrześniu, gdy debiut Androida L przewidziany jest dopiero na październik. Można jednak spodziewać się, że Desire 820 nie zostanie od razu wprowadzony do sprzedaży, więc HTC będzie miało chwilę na zajęcie się oprogramowaniem.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)