HTC Desire Z – pierwsze wrażenia

HTC Desire Z – pierwsze wrażenia

HTC Desire Z
HTC Desire Z
Krzysztof Laber
13.10.2010 09:47, aktualizacja: 13.10.2010 11:47

HTC Desire otrzymał wreszcie tak wyczekiwaną przez niektórych wysuwaną klawiaturę QWERTY. Pojawił się też nowy symbol w nazwie - "Z". To nie koniec nowości, jakie zafundowało nam HTC. W HTC Desire Z znajdziemy nowy, bardzo wydajny układ Qualcomm o taktowaniu 800 MHz, wyświetlacz SLCD i kilka innych ciekawostek. Jeśli chcecie się przekonać, jak te wszystkie komponenty pracują razem w aluminiowo-plastikowej obudowie, zapraszam na przegląd.

Wykonanie i materiały

Telefon jest wykonany bardzo solidnie. Do jego produkcji użyto znanego z modelu Desire matowego plastiku oraz zastosowano bardzo ładne elementy aluminiowe. Jednym z nich jest pokrywa baterii, kolejny to ramka wokół wyświetlacza. Szczególnie ten pierwszy element, czyli pokrywa baterii, sprawia dobre wrażenie. Szczotkowane aluminium pozornie nie pasuje do reszty plastikowej pokrywy, a jednak prezentuje się świetnie. Ostatecznie design telefonu można podsumować słowami: surowy i elegancki.

Przyciski funkcyjne

Desire Z panel
Desire Z panel

Poniżej ekranu pojawił się kolejny dotykowy panel, na którym zostały zgrupowane cztery przyciski funkcyjne. Są to: home, menu, cofnij i szukaj. Po dotknięciu ich telefon odpowie wibracją. Reakcja na dotyk jest całkiem dobra, więc nikt nie powinien tęsknić za fizycznymi przyciskami funkcyjnymi znanymi z modelu Desire.

Klawiatura

Fizyczna klawiatura QWERTY ma znany z kilku innych modeli na rynku mechanizm pozwalający na jej wysuwanie. Patrząc z boku, mechanizm ten wraz z górnym i dolnym panelem telefonu tworzy literę Z. Czy to właśnie ten widok był inspiracją dla twórców nazwy telefonu?

Desire Z
Desire Z

Na klawiaturze znajdują się 4 rzędy przycisków. Klawisze są równej wielkości - poza funkcyjnymi - i mają zaokrąglone brzegi. Pomiędzy poszczególnymi klawiszami znajdują się całkiem spore odstępy. Całość składa się na jedną z najlepszych klawiatur na rynku.

System i interfejs HTC Sense

HTC Sense UI
HTC Sense UI

Podsumowanie

To tylko wstępny przegląd tego telefonu. Kolejno pojawią się testy kamery, baterii, ergonomii użytkowania, wydajności procesora w codziennym użytkowaniu itd. Jednak już na tym etapie można powiedzieć, że ten telefon nie zdominuje rynku, tak jak uczyniły to niedawno HTC Desire czy HTC HD. Nie mamy tu do czynienia z rewolucją, a jedynie z małym postępem.

Desire Z
Desire Z

Telefon nie zachwyci wszystkich, ponieważ wirtualne klawiatury, ze Swype na czele, niemal wyeliminowały klawiatury sprzętowe z rynku... niemal. Od każdej reguły są jednak wyjątki. HTC Desire Z jest właśnie takim wyjątkiem. To solidny telefon, który bez wątpienia znajdzie swoją niszę, walcząc w niej i, zapewne, pokonując inne slidery - z Motorolą Milestone 1 i 2 na czele.

Oczekujcie na pełen przegląd, pojawi się już niedługo...

Pełna specyfikacja telefonu jest następująca:

 • wymiary: 119 x 60,4 x 14,16 mm;
 • waga: 180 g;
 • GSM/GPRS/EDGE (850/900/1800/1900 MHz), HSPA/WCDMA (900/2100 MHz);
 • 3,7-calowy ekran Super LCD o rozdzielczości WVGA (480 x 800);
 • aparat 5 Mpix z autofokusem i diodową lampą błyskową;
 • nagrywanie/odtwarzanie materiału w jakości 720p;
 • procesor Qualcomm MSM7230 o taktowaniu 800 MHz;
 • 512 MB pamięci RAM;
 • 1,5 GB wbudowanej pamięci ROM, slot kart microSD (do 32 GB max.);
 • WiFi b/g/n, Bluetooth 2.1 z EDR i A2DP, USB 2.0;
 • odbiornik GPS z A-GPS, cyfrowy kompas, akcelerometr;
 • czujnik światła, czujnik zbliżeniowy;
 • wyjście słuchawkowe jack 3,5 mm;
 • bateria o pojemności 1300 mAh (Li-Ion/Li-Poly).

Źródło: Mobile-review

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)