HTC Flyer - krótki test po aktualizacji do Honeycomba [galeria]

HTC Flyer - krótki test po aktualizacji do Honeycomba [galeria]

HTC Flyer z Android Honeycomb (fot. intomobile)
HTC Flyer z Android Honeycomb (fot. intomobile)
Bartosz Dul
30.04.2012 18:00, aktualizacja: 30.04.2012 20:00

HTC Flyer to pierwszy tablet tej firmy z systemem Android. Już na starcie był w tyle za konkurencją, kosztował też niemało. Dziś Flyer jest dojrzalszy dzięki aktualizacji i tańszy. Czy warto się nim zainteresować?

SpecyfikacjaSpecyfikacja od początku była uważana za najsłabszą stronę Flyera. Pierwszy tablet HTC został wyposażony w 7-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1024 x 600, układ Qualcomm Snapdragon o taktowaniu 1,5 GHz1 GB pamięci RAM32 GB wbudowanej pamięci Flash, aparat 5 Mpix, kamerkę do wideorozmów 1,3 Mpix, WiFi w standardach b/g/n, A-GPS, Bluetooth 3.0 z A2DP, cyfrowy kompas, akcelerometr i baterię o pojemności 4400 mAh. Jeśli porównać ją ze specyfikacją Motoroli Xoom czy iPada 2, HTC Flyer wypada bardzo słabo i bliżej mu do nieudanego Galaxy Taba P1000. HTC postawiło na bardziej kompaktowe rozmiary, dzięki czemu sprzęt można zabrać wszędzie.Oprogramowanie - dawniej

Podczas obsługi interfejsu Sense 3.0 można wykorzystać dołączany rysik do wykonywania zrzutów ekranu (dotknięcie ekranu), a także tworzenia odręcznych notatek lub malowania (w notatniku HTC). W czytniku HTC Reader stylus podkreśla tekst i zaznacza wybrane fragmenty e-booków. Rysik HTC ma przyciski funkcyjne. Pierwszy z nich umożliwia zaznaczanie tekstu, a drugi służy jako gumka przy tworzeniu notatek.

Galeria
Galeria
HTC Muzyka
HTC Muzyka

Oprogramowanie - dziś

Android 3.0 dla tabletów to przede wszystkim odmieniony interfejs, w pełni dostosowany do pracy na dużych tabletowych ekranach. Zmieniły się również pasek zadań i sposób powiadamiania na przykład o nadchodzących e-mailach. Na dole ekranu znajduje się specjalny przycisk do obsługi multitaskingu, znacznie ułatwiający poruszanie się między odpalonymi programami.

Na dolnej belce są teraz przyciski nawigacyjne. Te fizyczne, rozmieszczone po bokach ekranu Flyera, zostały całkowicie wyłączone. Użytkownik musi więc korzystać z wirtualnych.

Na górze ekranu znajdują się teraz zamontowane na stałe: wyszukiwarka, przyciski menu aplikacji, personalizacji i dodawania widżetów, aplikacji oraz skrótów. Po aktualizacji ciekawiej prezentują się także widżety, doszły również te znane z czystego Androida 3.0 (np. Kalendarz, Gmail). Można też ściągać aplikacje przeznaczone dla tabletów, wykorzystujące ich faktyczne możliwości.

Po aktualizacji większe są możliwości rysika. Można go używać w każdej chwili, nawigować nim po systemie. Wcześniej z rysika można było korzystać tylko w konkretnych miejscach, klikając odpowiedni przycisk. Teraz przyciskiem rysika da się w dowolnym momencie wywołać małe menu, pozwalające na zrobienie screenshotu, stworzenie notatki lub dostrojenie ustawień rysika.

  • HTC Flyer z Android Honeycomb (fot. intomobile)
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/12] HTC Flyer z Android Honeycomb (fot. intomobile)

Wydajność urządzenia po aktualizacji nie stoi na najwyższym poziomie. Zdarzają się lekkie przycinki, jednak ani razu nie udało się zawiesić urządzenia.

Szkoda, że dopiero po aktualizacji i ogromnych obniżkach cen HTC Flyer stał się interesującym produktem. Nic nie tłumaczy jego pierwotnej ceny, sięgającej okolic 3000 zł. Dziś tablet można kupić za nieco ponad 1000 zł, czasem można też trafić na jeszcze niższe ceny dzięki specjalnym promocjom.

Niestety, producent nie przewiduje aktualizacji Flyera do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Urządzenie, szczególnie dziś, nie jest już demonem wydajności, dlatego nie zyska tak dużej popularności jak jego konkurencja. Nie oznacza to jednak, że nikogo nie zainteresuje. HTC Flyer jest solidnie wykonany, wyposażony w dobrej jakości oprogramowanie i nieźle się spisuje jako podręczny, multimedialny notatnik.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)