HTC Flyer oficjalnie! 7-calowy tablet z procesorem 1,5 GHz, Scribe i OnLive

Strona głównaHTC Flyer oficjalnie! 7-calowy tablet z procesorem 1,5 GHz, Scribe i OnLive
15.02.2011 11:47
HTC Flyer oficjalnie! 7-calowy tablet z procesorem 1,5 GHz, Scribe i OnLive
Jakub Płaza
Jakub Płaza

HTC Flyer - tablet tajwańskiego producenta - doczekał się oficjalnej premiery. Na Mobile World Congress 2011 pojawił się obok pięciu nowych smartfonów firmy. Myślę, że po zapoznaniu się z ich specyfikacją każdy odczuwa niedosyt. Czy Flyer będzie w stanie rozgrzeszyć HTC? Zobaczcie i oceńcie to sami.

Urządzenie jest napędzane przez jednordzeniowy układ Snapdragon o taktowaniu 1,5 GHz, a działa pod kontrolą Androida 2.4 Gingerbread. Ciekawym urozmaiceniem (może na otarcie łez) jest dołączany do zestawu rysik, który służy do obsługi nowej funkcji HTC Scribe.

Producent wyposażył tablet w 7-calowy ekran Super LCD o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, 32 GB wbudowanej pamięci na dane, 1 GB pamięci operacyjnej RAM, czterozakresowe GSM, łączność HSPA+, odbiornik GPS, Bluetooth 3.0, WiFi w standardach b/g/n, aparat 5 Mpix, kamerkę do wideorozmów oraz baterię o pojemności 4000 mAh. Odtwarzacz poradzi sobie z plikami o rozszerzeniu avi i filmami w formacie xvid.

Pojawiły się zmiany w interfejsie Sense - to oczywiste, w końcu producent musiał dostosować go do nowego typu urządzenia. W tablecie znalazł się trójwymiarowy układ ekranu głównego z "karuzelą" ikonek – wyświetlają się w ułożeniu horyzontalnym. Flyer obsługuje nową technologię Scribe. Technologia ta umożliwia łatwe i intuicyjne robienie notatek za pomocą rysika, podpisywanie kontraktów, rysowanie lub nawet pisanie na stronach internetowych lub zdjęciach.

Funkcja Timemark pozwala zarejestrować głos ze spotkania i łączyć go z notatkami - wskazanie fragmentu notatki powoduje przejście do odpowiedniego fragmentu nagrania. Notatki również są zintegrowane z kalendarzem - gdy nadchodzi czas spotkania, użytkownik automatycznie dostaje możliwość rozpoczęcia notatek lub kontynuowania ostatnich zapisków w wypadku cyklicznych spotkań. HTC Flyer jako pierwszy daje możliwość synchronizacji z Evernote, czołową aplikacją i serwisem do robienia notatek.

Flayer został także wyposażony w HTC Watch, które pozwala pobierać na żądanie filmy HD największych kinowych wytwórni.

Ostatnim dodatkiem jest integracja z usługą OnLive, która zapewnia granie w chmurze. Serwisy OnLive pozwolą użytkownikom przesyłać strumieniowo gry przez szerokopasmowe łącza HTC Flyer na telewizory lub grać na samych tabletach. Użytkownicy będą mogli korzystać z wielu gier, w tym: Assassin’s Creed Brotherhood, NBA 2K11 czy Lego Harry Potter.

Cały entuzjazm ustępuje miejsca uczuciu rozczarowania po wczytaniu się w specyfikację. Na MWC 2011 i CES 2011 zaprezentowano o wiele lepiej wyposażone tablety, przy których Flyer wygląda po prostu blado. Logo HTC na tylnej części obudowy to niestety za mało, aby wydać na niego 3000 zł. Flyer będzie dostępny na całym świecie na początku drugiego kwartału 2011 roku.

Źródło: Slashgear

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)