HTC i Qualcomm uspokajają – trzęsienie ziemi w Japonii nie wpłynie na produkcję

HTC i Qualcomm uspokajają – trzęsienie ziemi w Japonii nie wpłynie na produkcję
17.03.2011 11:03
HTC i Qualcomm uspokajają – trzęsienie ziemi w Japonii nie wpłynie na produkcję
Jakub Płaza
Jakub Płaza

Tragiczne w skutkach trzęsienia ziemi w Japonii odbiły się też na dostawcach sprzętu elektronicznego. HTC i Qualcomm uspokajają jednak, że żywioł nie wpłynie negatywnie na prowadzoną przez nich produkcję.

Oba koncerny podpisały ostatnio umowę o ścisłej współpracy. Wielu analityków i inwestorów podejrzewało, że wydarzenia w Japonii mogą poważnie odbić się na planach wydawniczych producentów. Amerykańsko-tajwański duet uspokaja wszystkich w oficjalnym oświadczeniu.

W Kraju Kwitnącej Wiśni znajduje się wielu producentów ważnych podzespołów – również dla HTC i Qualcomma. Właśnie stąd wzięły się obawy. Tym bardziej, że Tajwańczycy mają wiele planów na najbliższe miesiące. Nie zapominajmy, że już wkrótce do sprzedaży trafi kilka nowych urządzeń. Coraz częściej, ale nadal nieoficjalnie, mówi się o kolejnych, w tym urządzeniach z dwurdzeniowymi układami ARM.

Nie oznacza to, że inni producenci mogą spać spokojnie. Dla przykładu, Toshiba na pewien czas zamyka swoje fabryki w celu naprawy uszkodzeń wywołanych wstrząsami.

Źródło: intomobile

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)