HTC i seria Dragon?

HTC i seria Dragon?

Seria Dragon (fot. Engadget)
Seria Dragon (fot. Engadget)
Tomasz Nowak
01.03.2012 08:00, aktualizacja: 01.03.2012 09:00

Nie opadły jeszcze emocje związane z premierą najnowszych urządzeń HTC – serii One, a tajwańska firma już szykuje kolejną niespodziankę. Według chińskiego horoskopu rok 2012 jest rokiem smoka. HTC ma to na uwadze, dlatego następna seria telefonów zostanie nazwana Dragon.

Niestety, urządzenia z tej serii pojawią się wyłącznie w Chinach. HTC dodaje jednak, że w przyszłości może zawitają również do Europy. Seria Dragon obejmuje trzy smartfony. Każdy z ekranem o przekątnej 4 cali, aparatem o rozdzielczości 5 Mpix, jednordzeniowym procesorem o taktowaniu 1 GHz oraz systemem Beats Audio. Wszystkie będą pracować pod kontrolą systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich z najnowszą wersją nakładki Sense w wersji 4.0.

Niestety, smartfony z serii Dragon nie będą miały jednego z największych atutów serii One, czyli świetnego aparatu. Brakuje w nich specjalnego układu do przetwarzania obrazu, który występuje w serii One.

Nie ujawniono innych parametrów, takich jak ilość pamięci RAM. Moim zdaniem seria Dragon będzie uzupełnieniem oferty HTC. Linia One to wysoka półka, Dragon - niska, dla mniej zamożnych klientów. Dlatego jeśli wejdą na rynek europejski, nie wróżę im większego sukcesu. W Chinach jednak mogą cieszyć się dużą popularnością.

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)