HTC Ignite - pierwszy tani Windows Phone?

HTC Ignite - pierwszy tani Windows Phone?15.03.2011 17:20
HTC Ignite
HTC Ignite
Tomasz Hamryszak

Według najnowszych informacji, jakie pojawiły się w sieci, tajwańska firma HTC szykuje dla nas kolejnego smartfona wyposażonego system operacyjny Microsoftu, czyli Windows Phone 7. Jeśliby wierzyć pierwszym zapowiedziom, słuchawki o nazwie Ignite możemy spodziewać się w połowie tego roku.

HTC Ignite swoją stylistyką nawiązuje do pozostałych urządzeń producenta, które mieliśmy okazję oglądać na targach Mobile World Congress w Barcelonie. W informacji przekazanej przez chiński serwis XDA.cn nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie wzmianka o nieco zaskakującej specyfikacji tego urządzenia.

Nowy Windows Phone HTC ma być napędzany procesorem o taktowaniu 800 MHz i wyposażony w oporowy ekran dotykowy. Jak wiadomo, Microsoft wprowadził pewne wymogi regulujące specyfikacje smartfonów z ich systemem i dlatego we wszystkich dotychczasowych modelach znalazł się procesor o taktowaniu 1 GHz i ekran pojemnościowy.

W modelu Ignite nie zabrakło aparatu o rozdzielczości 5 Mpix, a wspomniany wcześniej wyświetlacz charakteryzuje się przekątną o wielkości 3,7 cala i rozdzielczością WVGA (800 x 480). Wewnątrz urządzenia znajdzie się również 512 MB pamięci podręcznej RAM.

Jeśliby wierzyć plotkom, jeszcze w połowie tego roku powinniśmy zobaczyć najtańszego smartfona pracującego na platformie Microsoftu. Do tych informacji warto podejść z lekkim dystansem, ponieważ nie zostały one jeszcze w żaden sposób potwierdzone i na dalsze wieści przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Źródło: xda.cn

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)