HTC M8 trafi na rynek jako HTC One 2?

HTC M8 trafi na rynek jako HTC One 2?

HTC M8 trafi na rynek jako HTC One 2?
Miron Nurski
03.02.2014 13:19, aktualizacja: 03.02.2014 16:42

HTC Two? HTC One+? HTC One 2? Jest wiele teorii na temat tego, jak będzie się nazywał następca modelu HTC One. Niewykluczone, że prawdziwa nazwa to ta, którą dotychczas najczęściej traktowano jako żart.

Nazwę HTC One od samego początku uważałem za wyjątkowo niefortunną, i to z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że przed tym smartfonem na rynek trafiły już takie urządzenia jak One X, One X+, One S i One V. Wszystkie wyszukiwarki świata wariowały więc przy próbach znalezienia materiałów na temat najnowszego flagowca, z którego nazwy - względem poprzedników - zabrano jedną literę. Nad wyraz często zdarzało się, że wyszukiwarki sklepów internetowych na hasło "htc one" właściwy produkt wypluwały dopiero na którymś z kolei miejscu.

Postawcie się na miejscu niezorientowanego w rynku konsumenta, który na półce sklepowej widzi modele HTC One i HTC One X+. Na chłopski rozum ten "ze znaczkami w nazwie" wygląda na lepszy/nowszy. Sprawa jest o tyle utrudniona, że w teorii ma on aparat 8 Mpix, podczas gdy w przypadku One'a jest to 4 Mpix. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia innych podzespołów i ceny, ale i tak jestem w stanie wymyślić na poczekaniu kilka scenariuszy uwzględniających nieporozumienia wynikające z niefortunnego nazewnictwa.

Do tego dochodzi kwestia nazwy następcy. "HTC Two" zrywa z intensywnie promowaną marką One, "HTC One+" odracza ten problem o kilkanaście miesięcy, a "HTC One 2" wygląda... komicznie. Zanosi się jednak na to, że Tajwańczycy zatrudniają niespełnionych komików, gdyż właśnie pod taką nazwą urządzenie zostało zauważone na stronie agencji OPT regulującej rynek telekomunikacyjny we Francji. Dowiedzieliśmy się przy okazji, że trafi ono do sprzedaży także w wersji obsługującej dwie karty SIM.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Oczywiście wciąż nie jest powiedziane, że taka będzie rynkowa nazwa następcy modelu HTC One, ale jest to coraz bardziej prawdopodobne. Jak Wam się podoba taki ruch ze strony Tajwańczyków?

@evleaks donosi, że słuchawka zadebiutuje w marcu na konferencji w Nowym Jorku. Pojawiły się także przecieki sugerujące, że jej 5-calowy ekran Full HD będzie wyświetlał przyciski ekranowe.

Źródło: Phone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)