HTC najpopularniejszym producentem smartfonów z Androidem i WP7 w USA. A inni?

HTC najpopularniejszym producentem smartfonów z Androidem i WP7 w USA. A inni?31.07.2011 09:56
Który najpopularniejszy? | TrendyGadget
Który najpopularniejszy? | TrendyGadget
Kamil Homziak

Dopiero co informowaliśmy, że w globalnym ujęciu na rynku telefonów rządzi Apple, a mocno w dół pikuje Nokia. A jak wygląda zestawienie najpopularniejszych systemów mobilnych w Stanach Zjednoczonych i producentów tego typu smartfonów?

Z raportu Nielsena przeprowadzonego na grupie ponad 20 tys. Amerykanów wynika, że największą popularnością cieszy się Android - 39%. Wśród producentów telefonów z systemem Google'a większość ankietowanych użytkuje smartfony HTC (14%). Za nim miejsca na podium zajmują Motorola (11%) i Samsung (8%). Udział innych producentów w tej grupie to 6%. iPhone i jego iOS znalazły się w rankingu platform na drugim miejscu - ma go 28% respondentów.

Popularność platform mobilnych w USA w 2Q2011 | Nielsen
Popularność platform mobilnych w USA w 2Q2011 | Nielsen

Jedna piąta (20%) amerykańskiego rynku należy do mającego spore tarapaty BlackBerry, z kolei mobilne wersje Windowsa zdobyły uznanie 9% badanych. W grupie producentów urządzeń z systemem Microsoftu prym wiedzie HTC (6%) - przed Samsungiem (2%). Po 2% udziałów należą do systemów Palm/HP WebOS i Symbiana. W Polsce proporcje z pewnością byłyby inne - zdecydowanie większą popularnością cieszyłby się Symbian, mniejszą - BlackBerry.

Źródło: Ubergizmo

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)