HTC: nasze obecne smartfony z LTE są za słabe...

HTC: nasze obecne smartfony z LTE są za słabe...

HTC Thunderbolt | www.engadet.com
HTC Thunderbolt | www.engadet.com
Maciej Maciej Kasica
07.02.2012 14:30, aktualizacja: 07.02.2012 15:30

Po długim okresie znaczącego wzrostu sprzedaży smartfonów HTC zaczyna tracić rozpęd. Czwarty kwartał 2011 roku nie był najlepszy dla firmy, która rok temu notowała sprzedażowe rekordy. Dlaczego tak się dzieje?

Według Winstona Yunga, Chief Financial Officer w firmie HTC, winne temu jest niedbalstwo firmy przy wypuszczaniu na rynek urządzeń obsługujących technologię LTE. HTC ma sporo do poprawienia w zakresie designu i komponentów.

Szczególnie źle jest z wytrzymałością baterii w urządzeniach z modułem 4G (działają zdecydowanie za krótko na pojedynczym ładowaniu). Poza tym porównaniu z konkurencją telefony HTC mają gorsze ekrany, mniej zaawansowane moduły łączności, a dobre aparaty pojawiły się dopiero w Titanie i Sensation XL.

HTC obiecuje, że poprawę przyniesie nowa linia produktów, które mają być asami w rękawie tajwańskiej firmy. Plotkuje się, że na Mobile World Congress 2012 w Barcelonie zostaną pokazane HTC Ville oraz HTC Supreme (znany wcześniej pod nazwą Edge i Endeavour).

To właśnie one jako pierwsze mają być powrotem firmy do strategii Hero, czyli nacisku na jakość nowych modeli, a nie ich liczbę (zmniejszenie liczby wariantów różnych modeli). Czy HTC faktycznie wróci do dawnej strategii, przekonamy się już podczas targów w Barcelonie.

Opierając się na plotkach, można wnioskować, że Ville i Supreme to smartfony z najwyższej półki. Pierwszy będzie znacząco ulepszoną wersją Sensation. Na jego pokład trafią m.in. nowszy układ Qualcomm Snapdragon S4 Class 1,5 GHz, Beats Audio, aparat 8 Mpix znany z Titana i Sensation XL, ekran Super AMOLED, a całość zostanie zamknięta w obudowie o grubości poniżej 8 mm.

Supreme to nowy flagowy smartfon firmy, który niemal na 100% będzie oparty na czterordzeniowym układzie (Tegra 3 lub Snapdragon S4 Class). Jego wyposażenie ma obejmować 4,7-calowy ekran HD, technologię Beats, NFC i Bluetooth 4.0.

Zapowiadanym telefonom HTC osobny artykuł poświęcił Bartek. Dodam tylko, że wraz z nimi pojawią się również nowy Sense UI i autorskie usługi HTC (sklep z muzyką, platforma z dedykowanymi grami czy HTC Family).

Wydaje się, że problemy ze smartfonami z LTE nie dotyczą rynku telefonii komórkowej w Polsce. Myślę jednak, że niedługo się to zmieni. Pierwszą oznaką tego jest wprowadzenie do oferty Plusa Samsunga Galaxy Tab 8.9 LTE.

Wypuszczenie na rynek tabletu obsługującego 4G świadczy o tym, że Polkomtel traktuje sieć LTE jako przewagę nad konkurencją i zamierza to wykorzystać. Bardzo możliwe więc, że wkrótce do oferty tego operatora trafią też smartfony z obsługą 4G.

Źródło: EngadgetSlashgear

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)