HTC niczym Titanic.

China Operating System
China Operating System
Źródło zdjęć: © eprice.com
Kamil Filipiak

01.02.2014 11:45, aktual.: 01.02.2014 12:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tajwańska firma jest w coraz gorszej sytuacji finansowej. Nieudana kampania reklamowa HTC One oraz nonszalancja wobec użytkowników sprawiły, że HTC zakończyło rok 2013 na dużym minusie. Czy HTC podzieli los Titanica i pójdzie na dno? Wszystko na to wskazuje, lecz nie możemy całkowicie skreślić tej firmy. HTC może wrócić na salony jeżeli wykorzysta, któreś z kół ratunkowych.

Na początek spójrzmy jak w liczbach wyglądała tajwańska firma przez listopad. Przychód wyniósł 522 miliony dolarów, co jest spadkiem aż o 27.1% w stosunku do roku poprzedniego. Sprzedaż w ostatnim kwartale ma wynieść około 5.2 miliona smartfonów co da łączną sprzedaż za rok 2013 na poziomie 22 milionów urządzeń. Za cały 2013 rok firma zarobiła 6.45 miliarda dolarów co jest wynikiem aż o 28.6 % słabszym niż rok temu. Coraz słabsza sytuacja Tajwańczyków jest spodwodowana spadkiem znaczenia tej firmy w USA oraz Europie. Rok 2014 bedzie dla HTC bardzo ważny. To właśnie w 2014 roku rozsztrzgnie się przyszłość markii. Tajwańska firma musi dobrze rozdysponować pieniądze i wypuszczać na rynek tylko hity sprzedaży.

Przyszłość prezentuje się obiecująco. Oto co już wiemy o HTC w roku 2014.

Nowy Desire?

Kilka tygodni temu do sieci trafiły rendery nowego urządzenia HTC. Rzekomo ma to być nowy model bardzo popularnej serii Desire. Telefon ten to materiał na sukces. Kolorowe obudowy, ośmio rdzeniowy procesor Mediatek'a, 1,5 gb ramu i 5'cio calowy ekran 720p. Smartfon prezentuje się dobrze, a nawet bardzo dobrze. Jeżeli dodam, iż nowy HTC ma kosztować niewiele ponad 1000 zł możemy być zachwyceni.

Jeżeli tajwańczycy przyłożą się do kampanii reklamowej oraz dobrze zaplanują strategię sprzedaży możemy spodziewać sie hitu. Taki hit znacznie poprawiłby pozycję finansową HTC.

Chiny + Tajwan = Love and Dollars

Ratunek dla HTC może przybyć ze strony Chin. Od dłuższego czasu słyszymy, iż tajwańska firma współpracuje z chińskim rządem. Owocem tej współpracy jest zupełnie nowy system operacyjny : China Operating System, w skrócie COS.

COS ma za zadanie złamać monopol Androida i uniezależnić Chińczyków od Google'a. Jak donoszą plotki, HTC wyprodukuje pierwszy telefon z mobilnym systemem Chińczyków. Jeżeli HTC osiągnie sukces w popularyzacji COS na pewno może liczyć na wsparcie finansowe rządu Chin.

Aby HTC przestało nabierać wody musi dobrze wykorzystać nadchodzące okazje i wsztrzelić się w nowe trendy. Jeżeli akcja zakończy sie sukcesem to być może HTC znów zacznie zdobywać rynek. Miejmy nadzieję, że HTC przetrwa. Szkoda by było takiej firmy, firmy która rozpoczęła historię Androida. Jak śpiewa Britney "you never Know what you got till it is gone". Poczujemy co stracimy, dopiero wtedy, gdy coś nieodwracalnie zniknie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)