HTC Ocean i Sense Touch, czyli pomysł HTC na bezprzyciskowy telefon

HTC Ocean i Sense Touch, czyli pomysł HTC na bezprzyciskowy telefon

HTC Ocean i Sense Touch, czyli pomysł HTC na bezprzyciskowy telefon
Miron Nurski
21.09.2016 11:22, aktualizacja: 21.09.2016 13:22

Czyżby HTC pracowało nad smartfonem zamkniętym w obudowie całkowicie pozbawionej fizycznych przycisków?

Na stronie Danielle'a Vermeylena - jednego z projektantów HTC - pojawiło się wideo dotyczące nieznanego dotąd smartfona o nazwie HTC Ocean oraz technologii Sense Touch.

Film został dostrzeżony przez Evana Blassa, który przewidział, że wkrótce może zniknąć z sieci i tak też się stało - obecnie dostęp do wspomnianej strony jest zabezpieczony hasłem. W internecie nic jednak nie ginie i Blass zdążył przygotować kopię.

Koncept? Istniejące urządzenie? Nie wiadomo

Film wygląda jak wideo promocyjne gotowego produktu, ale równie dobrze może to być wizualizacja pomysłu.

Pytanie tylko, czy w takim przypadku projektant włożyłby tyle wysiłku w przygotowanie efektownie wyglądającego wideo, które najwidoczniej nie jest przeznaczone dla osób postronnych. Efektowne animacje, muzyka - to nie wyglada jak projekt, który pokazuje się współpracownikom lub wrzuca do szuflady.

Jak miałby działać Sense Touch w HTC Ocean?

Pierwsze skrzypce gra ramka, która reaguje na dotyk. Jej funkcjonalność miałaby być kontekstowa i uzależniona od używanej aplikacji - w odtwarzaczu muzyki jedna krawędź obudowy pełniłaby funkcję regulatora głośności, a podczas robienia zdjęć fragment ramki zamieniałby się w spust migawki.

Miałoby to także walory estetyczne - mówimy o minimalistycznej bryle całkowicie pozbawionej fizycznych przycisków.

Takie rozwiązanie mogłoby się spodobać Steve'owi Jobsowi

Podczas prezentacji pierwszego iPhone'a Jobs skrytykował telefony z fizycznymi klawiaturami za to, że "przyciski nie mogą się zmieniać". Rozwiązaniem wszelkich problemów był w jego opinii duży ekran dotykowy wypełniający większość przedniego panelu.

Pomysły takie jak Sense Touch to rozszerzenie tej idei; przyciski umieszczone na krawędzi obudowy też nie mogą się zmieniać w zależności od uruchomionej aplikacji.

Oczywiście pomysł HTC nie jest do końca nowy

Swego czasu jeden z producentów zapowiedział bezprzyciskowy telefon Manta X7 (nie mylić z polską Mantą), który miał działać na podobnej zasadzie. Dotykową ramkę (choć nie pozbawioną przycisków) można znaleźć także w smartfonach Xiaomi Mi 4c czy Nubia Z9.

Z chęcią zobaczyłbym takie rozwiązanie w wykonaniu HTC, bo Tajwańczycy mają na swoim koncie sporo pomysłowych i udanych rozwiązań. Kto wie, może Ocean naprawdę istnieje, a Sense Touch zadebiutuje już wkrótce?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)